Natáčení filmu o Harry Potterovi ohroženo?

- Téma autor: red

PRAHA 21. června (ČTK) - Natáčení pátého filmového pokračování o čarodějnickém učni Harry Potterovi s podtitulem Fénixův řád v České republice je ohroženo

PRAHA 21. června (ČTK) - Natáčení pátého filmového pokračování o čarodějnickém učni Harry Potterovi s podtitulem Fénixův řád v České republice je ohroženo. Rodiče hlavního představitele série Daniela Radcliffa se údajně bojí, že by jejich synovi v Praze hrozil "divoký noční život". S odvoláním na britské zdroje o tom píše úterní Mladá fronta Dnes (MfD) a Blesk.

Společnost Warner Bros před časem podle MfD naznačila, že kvůli výhodnějším podmínkám přesune natáčení pátého dílu série z Británie do Prahy. Rodiče klíčového herce, který v sérii ztvárnil hlavního hrdinu z knih spisovatelky Joanne Kathleen Rowlingové, si to však nepřejí. Obávají se prý pustit syna, který příští měsíc oslaví patnácté narozeniny, na dlouhou dobu do města, jež je podle nich stále pověstnější "divokým nočním životem a vzrůstajícím sexuálním průmyslem", uvedly deníky. Film by se tak podle MfD pravděpodobně opět natáčel v domovské Británii.

Barrandov, kam měl štáb Harryho Pottera přesídlit, se zatím ke zprávě vyjadřuje zdrženlivě. "Myslíme si, že je to jen reakce rozvířených emocí, jež v Anglii kolem filmu panují, a že tahle provokativní zpráva, jež se nezakládá na pravdě, nebude v blízké budoucnosti jediná. Jsme stále přesvědčeni, že podmínky natáčení v Praze jsou lepší než v Anglii," řekla MfD barrandovská mluvčí Dušana Chreneková. Podobně se vyjádřila i pro deník Blesk.

MfD připomíná, že pokud by zakázka padla, Barrandov a Praha by přišla o značnou finanční částku. České studio však zatím odmítá výši případné ztráty vyčíslit.

Čtvrtý snímek série Harry Potter a Ohnivý pohár má světovou premiéru v listopadu a českou 8. prosince. Pátý díl, jehož natáčení začne v lednu 2006, plánuje vstup do kin v roce 2007, uvedla MfD.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.