Narkotika (Narc) - DVD (česká edice)

23. 2. 2009 - 13:54 | Téma | red

Narkotika (Narc) - DVD (česká edice) zdroj: tisková zpráva

Thriller o případu vraždy policisty z drogového oddělení. DVD Režie: Carnahan Joe Hrají: Dan Leis, Ray Liotta, Jason Patric, Lloyd Adams, Chi McBride, Meagan Issa, Lina Felice, Alan C

DVD

Režie: Carnahan Joe
Hrají: Dan Leis, Ray Liotta, Jason Patric, Lloyd Adams, Chi McBride, Meagan Issa, Lina Felice, Alan C. Peterson,
Karen Robinson, Booth Savage, Alan Van Sprang, Gavyn Donaldson, Myles Donaldson.
Rok vydání: 2002
Délka: 105 min.
Žánr: Akční
Obraz:
16 : 9
Zvuk:
DD 5.1 (česky, anglicky)
Titulky: české

Narkotika

Narkotika jsou nízkorozpočtový thriller, za nímž stojí producentské úsilí herce Raye Liotty (Hannibal). Ten jej protlačil až k Tomu Cruisovi, který u společnosti Paramount Pictures inicioval jeho omezené nasazení v amerických kinech. Přestože se nejednalo o žádný trhák, film vzhledem ke svým mizivým 7,5milionovým nákladům bohatě vydělal. Příběh si sám napsal a zrežíroval do té doby neznámý Joe Cornahan, protože předvedl adekvátní tvůrčí kvality, byl angažován i pro natočení třetího pokračování Mission: Impossible. Narkotikům dodal vedle dobré syrové atmosféry i vizuální přitažlivost a solidní zápletku. Není to sice žádný přelomový film - vše, co se na obrazovce odehrává, už tu bylo určitě v lepší podobě -, ale na druhé straně těžko někoho vysloveně zklame. Vypráví o bývalém policistovi (Jason Patric), jenž nastupuje znovu do služby, aby se připojil k tvrdému nepoddajnému detektivovi (Ray Liotta) z drogového oddělení a společně s ním vyšetřil záhadnou vraždu třetího policisty, nasazeného inkognito mezi dealery a narkomany. Z počátku se děj odvíjí trochu hekticky a nesousledně, což je u detektivky poněkud nepříjemné. Jako byste sledovali řadu vzájemně na sebe nenavazujících izolovaných scén. V dobře vystavěném finále Cornahan naštěstí přitlačí na pilu a všechno víceméně dožene. Shrnutí: Než se rozhodnete Narkotika koupit, doporučuji nejprve navštívit videopůjčovnu. Jinak si je možná ani pořádně neužijete...

Obraz & zvuk

Film zabírá necelé jedno jednovrstvé DVD, což pro laika znamená, že má poloviční kvalitu, než jakou by mít mohl. Výsledkem je, že v tomhle konkrétním případě např. tmavší barevné odstíny splývají v jeden, to se dvojnásob projeví v šeré potemnělé atmosféře snímku. Celkově kvalitu vidím spíš jako průměrnou.

Výbava

Vybavení bonusy je vysloveně spartánské. Pokud mezi ně lze považovat trailer, pak na disku naleznete právě ten, a dále přepis rozhovoru s hercem a producentem Rayem Liottou a nakonec jen pár "vytípaných" obrázků z filmu. Protože se jedná o čistě českou edici, budete na ní marně hledat komentář a 45 min. dalších libůstek.

Hodnocení

Film 3/5

DVD 1/5

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.
Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

7. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Boxerské drama Creed bylo výborné a Stallonovi přihrálo nominaci na Oscara. Jenže teď se svou nejslavnější rolí asi definitivně končí.