Moonlight Mile – soundtrack

25. 1. 2008 15:48 - Téma | Autor: red

Moonlight Mile – soundtrack

Podle vlastních životních zkušeností, kterými si režisér Brad Silberling prošel po té, co krátce před svatbou byla zastřelena jeho snoubenka, se rozhodl natočit tento snímek Půlnoční míle, který pojmenoval podle jedné písně z recenzovaného soundtracku – Moonlight Mile od Rolling Stones a kromě zmíněné režie a scénáře si na bedra vzal i kompilaci tohoto soundtracku, který sestavil z posluchačského repertoáru svého mladí, respektive z období 70.let, kdy se snímek odehrává.

Na desce se nachází výhradně rockové songy, ať už trošku drsnějšího ražení (T. Rex) či jen příjemného melancholického vyhrávání na kytary (Bob Dylan, Rob Plant) a je radost ji poslouchat.

Na soundtracku se schází vůbec ty největší legendy amerického a v jednom případě i skotského (ovšem nedobového) rocku (Tavis). Jsou to již zmínění Rolling Stones se svým lehce orientálním výletem Moonlight Mile, vedle nich David Bowie a jeho pocta klasickému rock´n´rollu Sweet Head nebo dnes již trošku pozapomenutí Sly and The Family Stone, kteří mají na desce dva glam rockové příspěvky – I Want To Take You Higher a Everybody Is A Star.

Na takovémhle soundtracku samozřejmě nesmí chybět ani folk rocková legenda (mj. autor nejpodstatnější rockové desky posledních čtyřiceti let – Blonde on Blonde) Bob Dylan s Buckets of Rain, který v závěru desky dotváří příjemnou melancholickou náladu – ještě za přispění dalšího klasika – Van Morrisona a též Roberta Planta s překrásnou Song To The Siren.

A stručně ještě Jefferson Airplaine, Elton John anebo Rock And Roll (Part 2) od Gary Glittera, kterou budou všichni znát přinejmenším z kdejakého sportovního utkání (nebo prakticky z každého sportovního filmu).

Verdikt: Překrásná deska, malý zázrak, cokoliv hodně pozitivního ... Osobně jsem se s něčím takovým nesetkal od soundtracku k Wonder Boys (Skvělí chlapi).

Hodnocení: 100 %

Seznam skladeb:

1. I Want To Take You Higher - Sly & The Family Stone
2. Moonlight Mile - The Rolling Stones
3. Love Will Come Through - Travis
4. Twentieth Century Boy - T. Rex
5. Sweet Head - David Bowie
6. Everybody Is A Star - Sly & The Family Stone
7. I Hear You Knocking - Dave Edmunds
8. Rock And Roll (Part 2) - Gary Glitter
9. Razor Face - Elton John
10. I'll Be Your Lover Too - Van Morrison
11. Comin' Back To Me - Jefferson Airplane
12. Buckets Of Rain - Bob Dylan
13. Song To The Siren - Robert Plant
14. The Telling - Jorma Kaukonen

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Na hraně zítřka 2 má připravený scénář a čeká až bude mít Tom Cruise čas

Na hraně zítřka 2 má připravený scénář a čeká až bude mít Tom Cruise čas

18. 10. 2019 | Novinky | Adam Homola

Na hraně zítřka z roku 2014 bylo moc fajn, pokračování si zaslouží a pokud se nestane něco nepředvídatelného, také se ho dočkáme.
Schwarzenegger: Trojčata budou, režisérovi to jenom trvá

Schwarzenegger: Trojčata budou, režisérovi to jenom trvá

17. 10. 2019 | Novinky | Adam Homola

O pokračování oblíbené komedie Dvojčata se mluví už řadu let, a ještě se o ní chvíli mluvit bude. Film by se měl jmenovat Trojčata, třetího bratra by měl hrát Eddie Murphy a vrátí se jak Arnold Schwarzenegger, tak Danny DeVito.
Valhalla: Říše bohů půjde na severské mýty jinak než pestrobarevný Marvel

Valhalla: Říše bohů půjde na severské mýty jinak než pestrobarevný Marvel

16. 10. 2019 | Trailery | Redakce Dokina.cz

Marvelovky netřeba představovat a Thora už vůbec ne. Ve třetím Thor: Ragnarok to konečně všechno zapadlo dohromady a Taika Waititi natočil zábavný komiksový film.
Novou Catwoman v The Batman bude Zoë Kravitz

Novou Catwoman v The Batman bude Zoë Kravitz

15. 10. 2019 | Novinky | Adam Homola

Tak a máme to oficiálně: novou Catwoman ztvární Zoë Kravitz. Ta si zahraje Batmanovu parťačku/nepřítele a postaví se tak bok po boku Robertu Pattinsonovi, který hraje netopýřího muže.