Mission Impossible (Mission: Impossible) - DVD

23. 2. 2009 - 13:42 | Téma | red

Mission Impossible (Mission: Impossible) - DVD Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Režie: Brian DePalma Hrají: Tom Cruise, Jon Voight, Jean Reno, Ving Rhames, Vanessa Redgrave Region: 2 Délka: 105 min

dvd_mission
Režie: Brian DePalma
Hrají: Tom Cruise, Jon Voight, Jean Reno, Ving Rhames, Vanessa Redgrave
Region: 2
Délka: 105 min.
Verze: widescreen (2,35:1)
Zvuk/jazyk: Dolby Digital 5.1 (angličtina, španělština), Dolby Surround (čeština, maďarština, španělština)
Titulky: anglické, španělské, finské, portugalské, bulharské, chorvatské, anglické pro neslyšící

Obraz

Mission: Impossible je asi jediným snímkem, v němž si zahráli naši herci, a který přitom nepatří do čtvrté cenové kategorie eroticko-akčních filmečků z produkce čechokanaďana Lloyda Simandla. Je to zcela plnohodnotné áčko s plejádou světových hvězd na čele s Tomem Cruisem. Ostřílený režisér Brian DePalma sice nedal Markovi Vašutovi takovou tvůrčí svobodu jako Lloyd, ale i tak ho určitě na plátně nepřelédneme. Děj se navíc zpočátku odehrává v Praze, a tak je příjemné vidět známá místa v americkém filmu první kategorie. Jeho tvůrci se odrazili od populárního televizního seriálu, který běžel i u nás pod názvem Nulová šance. Originální série ze 60. a 70. let vydržela sedm sezón, nám známá obnovená z roku 88 pak už jen dvě.

Jednička je daleko smysluplnější a normálnější, než její zběsile bezduché hyperakční pokračování od Johna Woo (viz recenze v této rubrice). Děj je přiměřeně zamotaný - podobně jako v klasických Bondovkách -, takže to určitě není film na jedno podívání. Za chvíli milosrdně zapomenete, o co tam vlastně šlo, a to je důležité, pokud si chcete tento disk pořídit domů. V zásadě se agent Ethan Hunt po jedné nevydařené akciv Praze dostane do podezření, že to hraje na dvě strany a že zařídil likvidaci svého mateřského týmu. Na útěku musí vypátrat pravého viníka a zařídit, aby se seznam tajných agentů CIA nedostal do rukou čaského masterminda jménem Max. Docela příjemná zábava.

Obraz a zvuk
Po technické stránce je filmová kvalita disku minimálně stejně tak dobrá, jako u jeho o čtyři roky mladšího bratra. Vyborný je obraz i zvuk. Ten nešetří efektovou složkou a mimořádně impozantně prezentuje i ne zrovna moc nápaditou hudbu Dannyho Elfmana (měl na ní pouhých 14 (!) dní, a je to znát, posloucháte-li ji extra - ačkoli jako součást filmu je to OK). Toto DVD vydal Paramount, takže jej obdržíte s českým dabingem v Dolby Surround, ale bez českých titulků. Snad to bude jednou lepší...

Výbava
Jestli se dá věřit drbům na internetu, měla by se napřesrok objevit plně vybavená speciální edice, kterou by si tento snímek nepochybně zalsoužil. Pokud ne, anebo se vám nechce tak dlouho čekat, budete se muset spokojit se zpoceným trajlerem, choulícím se v tom nejtemnějším koutě disku.

Hodnocení

dvd_mission
dvd_mission
Film 4/5 - Příjemná akční zábava

DVD 1/5 - Trajler, pavučiny a vítr...

Koupit na VltavěNEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.