Mission: Impossible III - preview

11. 7. 2008 - 13:48 | Téma | red

Mission: Impossible III - preview zdroj: tisková zpráva

Pokaždé stejný špión a pokaždé jiný režisér. To je kód Mission: Impossible. Zatímco se v Praze chystá natáčení 21 bondovky, za oceánem spějí ke konci dokončovačky konkurenčního špionážního thrilleru Mission: Impossible III herce a producenta Toma Cruise

Pokaždé stejný špión a pokaždé jiný režisér. To je kód Mission: Impossible. Zatímco se v Praze chystá natáčení 21 bondovky, za oceánem spějí ke konci dokončovačky konkurenčního špionážního thrilleru Mission: Impossible III herce a producenta Toma Cruise. Po letech zpoždění by se měla objevit na celém světě ve stejný čas – první májový víkend 2006.

Mission: Impossible III SYNOPSE:
Příběh M:I-3 produkce úzkostlivě tají, z upoutávky nicméně vyplývá, že proti Ethanovi Huntovi (Tom Cruise) stojí zlosyn ztělesněný Philipem Seymourem Hoffmanem. Jako obvykle se bude Ethan vrhat střemhlav do hloubek, předvede prostná se střelnými zbraněmi a rozčísne kdejakou exotickou lokaci. Tentokrát filmaři natáčeli v Římě a Itálii vůbec, Šanghaji i v Kalifornii. Cruise se chtěl dostat i do proskleného berlínského Reichstagu, tamní úředníci ale jeho žádost zamítli.

Mission: Impossible III INSPIRACE:
Mission: Impossible III je dlouho očekávané pokračování série, která začala před deseti lety, v roce 1996. Původní inspirací je ovšem TV seriál ze šedesátých let s Martinem Landauem v hlavní roli. Původně měla přijít trojka M:I do kin již před dvěma lety. Tehdy se počítalo s tím, že režírovat bude David Fincher (Sedm (Se7en), Úkryt). Jenže Fincher se potom začal věnovat projektu Legend z Dogtownu a M:I-3 opustil. Cruise si vybral Joea Carnahana, kterému dřívě produkoval thriller Narkotika (Narc). Sotva měsíc před natáčením se však Carnahan vymluvil na střet idejí. M:I šla k ledu a Cruise naopak o rok uspíšil realizaci Spielbergovy Války světů.

UPOUTÁVKA:
Celou první polovinu klipu zabírá (jak se zdá) Hoffmanovo vyhrožování Cruiseovi. V příběhu i herecky vyhrává Hoffman. Jakmile se Cruise rozběhne, začíná ohromující akční tanec. Je to mistrovská střihačská práce: dramatická pauza se skluzem do černobílé, změny rytmu z džungle ostrých střihů do moře prolínaček, synchron s hudbou, nebo i zvukovým efektem.

Mission: Impossible III OBSAZENÍ:
Tom Cruise má roli Ethana Hunta takříkajíc předplacenou. Po zjizvené tváři z Woova druhého dílu se herec ve trojce vrací k čisté tváři. Huntovu lásku ztvární vycházející hvězdička Michelle Monaghan, která se objevila v dramatu North Country, nebo komediální krimi Kiss Kiss Bang Bang. Luthera Stickella opět ztvární Ving Rhames (Úsvit mrtvých). Novou krví na Huntově straně bude Keri Russell z Abramsova TV seriálu Felicity a Simon Pegg, herec a scénárista zombícké komedie Soumrak mrtvých (Shaun of the Dead). Pro Philipa Seymoura Hoffmana, jenž v současnosti sklízí úspěch za titulku v biografickém dramatu Capote, je záporná role v M:I-3 první podobnou příležitostí. V dalších rolích se objeví Laurence Fishburne (Matrix), či Jonathan Rhys-Meyers (Match Point).

TVŮRCI:
Duchovním otcem současné série je Tom Cruise, který všechny díly produkuje. Cruiseovou „misijní“ zásadou číslo 1 je střídat režiséry, a tak po Brianovi de Palmovi a zmiňovaném Johnovi Woo došla řada na J.J. Abramse. M:I-3 bude jeho celovečerní debut. Abrams zatím režíroval seriály jako Lost, nebo Alias, které také vymyslel a psal. Jako scénárista se uplatnil také například na Armageddonu, Myslete na Henryho (Regarding Henry) a Navždy mladý (Forever Young). Scénáristy snímku jsou Alex Kurtzman a Roberto Orci. Ti stojí za Legendou o Zorrovi, Ostrovem a psali také Alias. Kameraman Dan Mindel snímal explozivní Domino a Spy Game. Vizuální efekty vznikají pod dohledem Rogera Guyetta z ILM (Bohémové (Rent), Harry Potter) a Toma C. Peitzmana (Lemony Snicket).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

V zajetí démonů 3 se inspiruje skutečným případem vymítání ďábla

V zajetí démonů 3 se inspiruje skutečným případem vymítání ďábla

23. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na V zajetí démonů 3 je tady a vrací se v něm všichni staří známí.
Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.