Mezi námi děvčaty

27. 8. 2008 - 11:17 | Téma | red

Mezi námi děvčaty zdroj: tisková zpráva

Kolikrát v životě jste si už řekli, že byste chtěli být v těle někoho jiného. Dospěli chtějí být dětmi, děti dospělými, fanoušci rockových hvězd chtějí být svým idolem, světoznámý herec, jsa mačkán v ranní frontě na rohlíky nadšeným davem fanoušků, by raději v klidu chodil do kanceláře. A puberťačka Anna by si hrozně ráda prohodila život se svou matkou Tess.

Mezi námi děvčaty Komedie o tom, kterak se jeden člověk ocitne v těle toho druhého a naopak, patří k nejoblíbenějším a nejvděčnějším. Však se také tohoto námětu chopili filmaři hned několikrát. Abychom nechodili daleko, zmiňme například komedii Václava Vorlíčka Já nejsem já. Je to pochopitelné, zápletka výměny dvou osob nabízí nepřeberné množství komických situací a pokud je scenárista a režisér využijí, bývá zaděláno na opravdu zdařilou přehlídku vtipných situací.
Tvůrci rozebíraného snímku velmi prozíravě vsadili na kontrast naprosto odlišných charakterů. Psycholožka Tess Colemanová (Jamie Lee Curtisová), toť ztělesnění upjatosti. Má právě před svatbou a je to ukázkový suchar. Ze všeho nejvíc jí jde na nervy její dcera, středoškolačka Anna. Považte – chodí divně oblečená (Annin outfit byl inspirován vzhledem mladičké zpěvačky Avril Lavigneové), odmlouvá, je neustále po škole, pokukuje po „zcela nevhodném“ chlapci a navíc hraje a zpívá v rockové kapele. A když se po jedné jejich opravdu ostré „výměně názorů“ v čínské restauraci strhne zemětřesení, které ovšem zaznamenají ony dvě, je jasné, že ráno bude matku i dceru čekat velmi nemilé překvapení.

Mezi námi děvčaty Z výše naznačených skutečností si lze udělat celkem jasný obrázek o tom, co se bude ve filmu dít. Samozřejmě, že Tess v těle Anny poučuje svoje spolužačky o tom jak se chovat k chlapcům, vysype ze sebe brilantní rozbor Shakespearova Hamleta, šokuje svým chováním Annina vyvoleného a podobně. Naproti tomu Anna v „dospěláckém“ těle a s matčinou kreditkou bujaře utrácí po obchodech, nechá si udělat piercing a vůbec si dopřává radostí, které jí jsou za normálních okolností upřeny. Samozřejmě, nic originálního, co by s vámi praštilo o zem. Jde jen o to, jak jsou tyto a jiné scény natočeny. Naštěstí Mark Waters plně slouží příběhu a místo zbytečných exhibicí je narežíroval tak, že jsou skutečně vtipné. Velkou zásluhu na tom mají hlavně představitelky hlavních rolí. Jamie Lee Curtisová je skvělá jaksi samozřejmě, ale Linsday Lohanová v roli její dcery je příjemným překvapením. Anna v jejím podání není žádný rozmazlený spratek, ani sígr na odstřel, nýbrž sympatická, kapku tvrdohlavá a svérázná „žába“, vystavující své okolí podrobnějšímu pozorování, než bývá v tomto věku obvyklé.

Mezi námi děvčaty Nepřehlédnutelnou roli ve filmu hraje hudba. Jelikož Anna, jak již bylo řečeno, hraje v kapele, doprovází děj v podstatě neustále písničky amerických teen-rockových kapel. Mimochodem, k nejkouzelnějším okamžikům snímku patří zcela bezesporu scéna, kdy Tess, samozřejmě v roli Anny, „hraje“ na kytaru na jakési přehlídce lokálních uskupení. V této souvislosti není od věci podotknout, že snímek neopomíjí již klasickou chybu – kapela ve sklepě a na zmíněné přehlídce, kde se věru nedá předpokládat přítomnost kvalitního aparátu a dobrého zvukaře, hraje ve zvukové a interpretační kvalitě hodné poslechu CD.

To je ovšem pouze marginální výtka, jinak je film milou a sympatickou komedií, jako dělanou pro návštěvu kina ve dvou. Náladu v žádném případě nezkazí, spíše naopak.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.