Matrix Reloaded - the Album

25. 1. 2008 - 16:13 | Téma | red

Matrix Reloaded - the Album Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Když před čtyřmi lety přišel do kin snímek Matrix, stal se jen pár týdnů po své premiéře kultem. A když k němu vyšel soundtrack, stala se z něj neméně kultovní placka, která se těší ohromné oblibě nejen mezi milovníky filmové hudby, ale i mezi běžnými posluchači… Když se objevily první zmínky o druhém dílu, vzbudily vlnu velkého očekávání. A nemusím dodávat, že soundtrack byl sledován stejně

Matrix_Reloaded_Soundtrack
Když se objevily první zmínky o druhém dílu, vzbudily vlnu velkého očekávání. A nemusím dodávat, že soundtrack byl sledován stejně. Film jsem ještě neviděl, tudíž nemohu hodnotit, ale soundtrack se povedl na výtečnou. Dokonce můžu s čistým svědomým říct, že je ještě mnohem lepší, než původní deska. Mezi posluchači bude jistě hodně ceněná nejen díky svým vysokým kvalitám, ale i díky tomu, že se tvůrci rozhodli nešetřit a místo jednoho CD si odnesete dvě (samozřejmě za cenu jednoho).

Prvním CD obsahuje album, druhé Dona Davise a elektro sestavy Juno Reactor. Na prvním CD tvůrci zužitkovali schéma z jedničky: kombinace rockových vypalovaček s těmi elektrickými. A aby nedošli k úhoně, pojistily se starými (osvědčenými) interprety, kteří se podíleli na prvním soundtracku. Marilyn Manson je tu se svým This Is The New Shit, Rob Zombie se připomene Reaload a perfektní skupina Deftones neméně dobrým Lucky You. A samozřejmě nechybí Rob D s výtečnou instrumentální skladbou Furious Angels a Rage Against The Machine (patřili na první desce k nejlepším), jejichž Calm Like A Bomb je smutnou připomínkou výborné kapely, která svým posledním albem Battle of Los Angels (mimochodem velmi dobrým) odešla z hudební scény. Z nových interpretů tu jsou relativně mladé kapely Linkin Park, P.O.D. a Un Loco, které zastupují rockovou vlnu, mezi technařemi najdeme jméno Paula Oakenfolda, který jednou přispěl vlastním příspěvkem, později pak ještě jedním remixovaným songem. A Fluke přímo pro film složili skladbu Zion.

Druhá část CD-kompletu je kombinací poměrně ostré elektroniky a klasického orchestru. Dvorní skladatel bratří Wachowských Don Davis (Tělo na tělo, Za nepřátelskou linií, Past) se tentokrát opravdu vytáhl. Výborné jsou například skladby Main Title nebo Reloaded Suite. V předposlední skladbě si to Davis dokonce rozdal s Juno Reactor a z jejich mixérského a hudebního umění vznikl track Burly Brawl. Juno Reactor rovněž přispěli na druhé CD skladbami Tea House a Mona Lisa Overdrive, což je podle názvu narážka na starší literní dílo Williama Gibsona, zakladatele cyberpunku, který výrazně ovlivnil bratry Wachowské při psaní Matrixu.

No myslím, že z předchozích řádků jste verdikt vyčetli zcela bez problému: Je to nářez. Výborná deska. Vlastně dvě desky…

Seznam skladeb:

CD1
01. Linkin Park – Session
02. Marilyn Manson – This is the new shit
03. Rob Zombie – Reload
04. Rob D – Furious angels
05. Deftones – Lucky you
06. Team Sleep – Passportal
07. P.O.D. – Sleeping awake
08. Un Loco – Bruises
09. Rage Agains the Machine – Calm like a bomb
10. Oakenfold – Dread rock
11. Fluke – Zion
12. Dave Matthews – When the world ends (oakenfold remix)

CD2
01. Don Davis – Main title
02. Don Davis – Trinity dream
03. Juno Reactor – Tea house
04. Rob D – Chateau
05. Juno Reactor – Mona lisa overdrive
06. Don Davis vs. Juno Reactor – Burly brawl
07. Don Davis – Reloaded suite

Na SPECIÁL Matrix & Matrix Reloaded

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.