Matrix Reloaded

26. 8. 2005 - 18:45 | Téma | red

Matrix Reloaded Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Matrix můžeme vnímat různě. Někteří jej považují za akční „popcornovou“ zábavu, jiní za intelektuální podívanou, plnou filozofování, kde každý záběr (ať už dialogy nebo akční scény) má svůj hlubší smysl

Matrix_Reloaded
Matrix můžeme vnímat různě. Někteří jej považují za akční „popcornovou“ zábavu, jiní za intelektuální podívanou, plnou filozofování, kde každý záběr (ať už dialogy nebo akční scény) má svůj hlubší smysl. Míra případného zklamání z pokračování Matrix Reloaded závisí i na úhlu pohledu. Reloaded je rozhodně „jiný“ film, než byla jednička. Nabízí opět úžasné akční scény, které doslova berou dech, ať jsou to sekvence kung-fu soubojů nebo vizuální smršť efektů (například při honičce na dálnici). Stejně dokonalá je i vizuální stránka filmu, na které si dali tvůrci opravdu záležet.

Matrix_Reloaded
Horší je to s dialogy, a to především v první půlhodině. Místy jsem měla pocit, jako bych sledovala nějaké díly Star Treku i s různými patetickými výroky. Korunu všemu pak nasadil projev Morphea před obyvateli Zionu, jenž působí až směšně. Vůbec celá část odehrávající se v Zionu tu příliš nefunguje a značně zdržuje rozjezd filmu. Nevýhodou Reloaded je i fakt, že končí ve chvíli, kdy všechny otázky jsou teprve nadhozené (zbytek bude dořešen až v dalším díle Matrix Revolutions), a příběh díky tomu nedává tak úplně smysl. Zbude tu jen plno myšlenek, které divák není schopen plně vstřebat a pochopit – rozhodně ne napoprvé. První Matrix byl „intelektuálně“ mnohem stravitelnější, možná i proto, že vše podstatné bylo na konci vyřčeno a nezůstal jen rozpracovaný příběh jako v Reloaded.

I přes všechny výtky, které k pokračování výjimečného snímku mám, je Matrix Reloaded úchvatnou akční podívanou. Chybou by ale bylo očekávat od něj stejný film (i stejně dokonalý), jako byl první Matrix. Jednička to prostě není.

Na SPECIÁL Matrix & Matrix Reloaded

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.