Matrix Reloaded

26. 8. 2005 - 18:45 | Téma | red

Matrix Reloaded Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Matrix můžeme vnímat různě. Někteří jej považují za akční „popcornovou“ zábavu, jiní za intelektuální podívanou, plnou filozofování, kde každý záběr (ať už dialogy nebo akční scény) má svůj hlubší smysl

Matrix_Reloaded
Matrix můžeme vnímat různě. Někteří jej považují za akční „popcornovou“ zábavu, jiní za intelektuální podívanou, plnou filozofování, kde každý záběr (ať už dialogy nebo akční scény) má svůj hlubší smysl. Míra případného zklamání z pokračování Matrix Reloaded závisí i na úhlu pohledu. Reloaded je rozhodně „jiný“ film, než byla jednička. Nabízí opět úžasné akční scény, které doslova berou dech, ať jsou to sekvence kung-fu soubojů nebo vizuální smršť efektů (například při honičce na dálnici). Stejně dokonalá je i vizuální stránka filmu, na které si dali tvůrci opravdu záležet.

Matrix_Reloaded
Horší je to s dialogy, a to především v první půlhodině. Místy jsem měla pocit, jako bych sledovala nějaké díly Star Treku i s různými patetickými výroky. Korunu všemu pak nasadil projev Morphea před obyvateli Zionu, jenž působí až směšně. Vůbec celá část odehrávající se v Zionu tu příliš nefunguje a značně zdržuje rozjezd filmu. Nevýhodou Reloaded je i fakt, že končí ve chvíli, kdy všechny otázky jsou teprve nadhozené (zbytek bude dořešen až v dalším díle Matrix Revolutions), a příběh díky tomu nedává tak úplně smysl. Zbude tu jen plno myšlenek, které divák není schopen plně vstřebat a pochopit – rozhodně ne napoprvé. První Matrix byl „intelektuálně“ mnohem stravitelnější, možná i proto, že vše podstatné bylo na konci vyřčeno a nezůstal jen rozpracovaný příběh jako v Reloaded.

I přes všechny výtky, které k pokračování výjimečného snímku mám, je Matrix Reloaded úchvatnou akční podívanou. Chybou by ale bylo očekávat od něj stejný film (i stejně dokonalý), jako byl první Matrix. Jednička to prostě není.

Na SPECIÁL Matrix & Matrix Reloaded

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.