Maska (The Mask) - DVD

23. 2. 2009 - 13:46 | Téma | red

Maska (The Mask) - DVD Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Režie: Charles Russell Hrají: Jim Carrey, Cameron Diaz, pes Max Region: 2 Délka: 97 min

dvd_maska
Režie: Charles Russell
Hrají: Jim Carrey, Cameron Diaz, pes Max
Region: 2
Délka: 97 min.
Verze: widescreen (1,85:1)
Zvuk/jazyk: Dolby Digital 5.1 (angličtina)
Titulky: žádné

Děj:
Film Maska, to je hlavně spousta efektů, pestrých komiksových kostýmů, zvuků "bang", "swist" či "ziouuup", nemůže pochopitelně chybět ani špetka romantiky, a hlavně plastický obličej Jima Carreyho. Nezapomeňme taky na legraci, protože je to přece jen komedie. A celkem vydařená. Navíc byla nominována na Oscara za vizuální efekty, takže je určitě na co se dívat.

Ústřední postavou je neúspěšný zakřiknutý bankovní úředníček Stanley Ipkiss, který - zatímco jeho přátelé řádí po barech - vysedává doma se svým psem, a kouká na dětské kreslené grotesky. Jednoho dne ale náhodou najde podivnou starou vikingskou masku, kterou když si nasadí, stane se z něj šílený a neskutečně poťouchlý superhrdina s nadpřirozenými schopnostmi. Pak s Ipkissem, alias Maskou nasednete na nadzvukovou neřízenou střelu, a nekompromisně se řítíte k závěrečnému velkému finále. Cestou se Stanley stačí zamilovat, vykrást banku, namíchnout gangstery, chuligánovi přetáhnout jeho vlastní spodní prádlo přes hlavu, dvěma líným mechanikům provést něco velmi bolestivého pomocí zadního dílu výfuku, a spoustu dalších veselých kousků.

Obraz a zvuk:
Obojí je vynikající, takže co dodat? Shodou okolností vlastním Masku na originální videokazetě, a rozdíl v kvalitě je skutečně markantní. Po několika minutách koukání na VHS jsem si připadal jak po třech panácích.

Výbava:
Mám chuť říct: "lepší průměr". A taky to řeknu. Disk obsahuje informace o tvůrcích a hercích, filmovou upoutávku a několikasekundová banální interview, z nichž nejlepší je to se psem (seriózně). Dále povrchní dokument o filmu a několik záběrů z natáčení. Nejzajímavější je určitě režisérův komentář. Charles Russell nám třeba prozradí, že kvůli nízkému rozpočtu (18 milionů!) museli točit v kulisách jiných filmů (Krotitelé duchů), která scéna se líbila Stevenovi Spielbergovi, nebo které scény vystříhal. Na disku je ale nenajdeme, což mi přijde trestuhodné. Ty jsou totiž jen na verzi pro region 1.

Hodnocení:

dvd_maska
dvd_maska
Film: 4/5 - perfektní triky a navíc docela zábava

DVD: 3/5 - celkem normální obsah s režisérovým komentářem

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

25. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Takhle Prahu už dlouho nikdo nezničil, a i když je ve filmu spousta skutečných věcí, destrukce vypadá snad až příliš digitálně.
Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.