M:I-2 (Mission Impossible 2) - DVD

23. 2. 2009 - 13:44 | Téma | red

M:I-2 (Mission Impossible 2) - DVD Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Režie: John Woo Hrají: Tom Cruise, Thandie Newtonová, Ving Rhames Region: 2 Délka: 118 min

dvd_mi2
Režie: John Woo
Hrají: Tom Cruise, Thandie Newtonová, Ving Rhames
Region: 2
Délka: 118 min.
Verze: widescreen (2,35:1)
Zvuk/jazyk: Dolby Digital 5.1 (anglický)
Titulky: české, anglické, arabské, bulharské, dánské, holandské, finské, maďarské, islandské, norské, polské, rumunské, švédské, turecké

Děj
Pokračování téhle akčárny, jejíž první díl se také částečně odehrával v Praze, má na svědomí asijský režisér John Woo. Chlapík, jehož dřívější hong-kongské střílečky si v Evropě - s výjimkou pár pervertů - nedokáže žádný sváteční divák představit. I když se v případě M:I-2 držel tenhle Velký minipulátor hodně hodně při zemi, jeho rukopis na celuloidu neoddiskutovatelně zůstal. Střelba, honičky, mlátičky, zpomalené záběry a jako podpis nezbytní holuby. V Americe snímek vydělal víc než 200 milionů, takže na něm asi něco bude - nejspíš Tom Cruise a sexy Thandie Newtonová. Jinak je to celkem o, ehm, o ničem - což může být nakonec i výhoda.

Ve skutečnosti je to o agentu Huntovi, který má vyrvat z rukou jednoho zloducha vzorek nebezpečného viru i s protilátkou, kterou chce tento padouch za těžké peníze prodávat posléze se nakazivším nemocným. Že všechno jede od začátku do konce tak, jak jsme nesčetněkrát viděli (a nejspíš ještě uvidíme) ve spoustě jiných filmů podobného ražení, a že všechno nakonec dobře dopadne, připomínám jen pro klid v duši.

Obraz a zvuk
Vizuálně je film zpracován solidně, ale asi bych výsledek neoznačil jako excelentní. Tento přívlastek si nechám pro zvuk, protože ten je opravdu výborný. A hlavně basy znějí moc pěkně.

Skryté funkce
Kupodivu nic - alespoň se mi na Internetu nepodařilo nic najít.

Výbava
Předně je třeba ocenit, že u všech dokumentů máme české titulky. Na disku najdeme film o filmu, v němž se všichni navzájem zbytečně moc chválí (Behind the mission - 4 min.), pak ódu na Cruisovy kaskadérské schopnosti (Mission incredible - 5 min.), a to, jak se točily různé nebezpečné kousky uvidíte pod názvem Impossible shots naservírováno v 11 částech (30 min.). Doporučuji nebrat to příliš vážně, jedná se spíš o šikovné PR Toma Cruise, než o realitu z natáčení.

Nádherný je komentář režiséra. John Woo je nesmírně upovídaný a nakažlivě enthusiastický - a jeho kouzelná angličtina je chvályhodně opatřena titulky (byť jen anglickými). Dále na DVD tvůrci umístili videoklip I Disappear od Metallicy, nepoužitou sekvenci s úvodními titulky, a konečně parodii s Benem Stillerem a Tomem Cruisem Mission improbable, natočenou pro vyhlašování filmových cen MTV. Vlastníte-li PC nebo Mac s mechanikou DVD-ROM, pak si můžete ještě prosvištět fiktivní info o agentech MIF (Mission Impossible Forces), jejich vybavení, lokacích, kde mise probíhala a o viru Chimera.

Hodnocení

dvd_mi2
dvd_mi2
Film 3/5 - Nic nového pod sluncem, ale s velkým rozpočtem

DVD 5/5 - Nechybí nic podstatného

Koupit na Vltavě

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.