M:I-2 (Mission Impossible 2) - DVD

23. 2. 2009 - 13:44 | Téma | red

M:I-2 (Mission Impossible 2) - DVD Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Režie: John Woo Hrají: Tom Cruise, Thandie Newtonová, Ving Rhames Region: 2 Délka: 118 min

dvd_mi2
Režie: John Woo
Hrají: Tom Cruise, Thandie Newtonová, Ving Rhames
Region: 2
Délka: 118 min.
Verze: widescreen (2,35:1)
Zvuk/jazyk: Dolby Digital 5.1 (anglický)
Titulky: české, anglické, arabské, bulharské, dánské, holandské, finské, maďarské, islandské, norské, polské, rumunské, švédské, turecké

Děj
Pokračování téhle akčárny, jejíž první díl se také částečně odehrával v Praze, má na svědomí asijský režisér John Woo. Chlapík, jehož dřívější hong-kongské střílečky si v Evropě - s výjimkou pár pervertů - nedokáže žádný sváteční divák představit. I když se v případě M:I-2 držel tenhle Velký minipulátor hodně hodně při zemi, jeho rukopis na celuloidu neoddiskutovatelně zůstal. Střelba, honičky, mlátičky, zpomalené záběry a jako podpis nezbytní holuby. V Americe snímek vydělal víc než 200 milionů, takže na něm asi něco bude - nejspíš Tom Cruise a sexy Thandie Newtonová. Jinak je to celkem o, ehm, o ničem - což může být nakonec i výhoda.

Ve skutečnosti je to o agentu Huntovi, který má vyrvat z rukou jednoho zloducha vzorek nebezpečného viru i s protilátkou, kterou chce tento padouch za těžké peníze prodávat posléze se nakazivším nemocným. Že všechno jede od začátku do konce tak, jak jsme nesčetněkrát viděli (a nejspíš ještě uvidíme) ve spoustě jiných filmů podobného ražení, a že všechno nakonec dobře dopadne, připomínám jen pro klid v duši.

Obraz a zvuk
Vizuálně je film zpracován solidně, ale asi bych výsledek neoznačil jako excelentní. Tento přívlastek si nechám pro zvuk, protože ten je opravdu výborný. A hlavně basy znějí moc pěkně.

Skryté funkce
Kupodivu nic - alespoň se mi na Internetu nepodařilo nic najít.

Výbava
Předně je třeba ocenit, že u všech dokumentů máme české titulky. Na disku najdeme film o filmu, v němž se všichni navzájem zbytečně moc chválí (Behind the mission - 4 min.), pak ódu na Cruisovy kaskadérské schopnosti (Mission incredible - 5 min.), a to, jak se točily různé nebezpečné kousky uvidíte pod názvem Impossible shots naservírováno v 11 částech (30 min.). Doporučuji nebrat to příliš vážně, jedná se spíš o šikovné PR Toma Cruise, než o realitu z natáčení.

Nádherný je komentář režiséra. John Woo je nesmírně upovídaný a nakažlivě enthusiastický - a jeho kouzelná angličtina je chvályhodně opatřena titulky (byť jen anglickými). Dále na DVD tvůrci umístili videoklip I Disappear od Metallicy, nepoužitou sekvenci s úvodními titulky, a konečně parodii s Benem Stillerem a Tomem Cruisem Mission improbable, natočenou pro vyhlašování filmových cen MTV. Vlastníte-li PC nebo Mac s mechanikou DVD-ROM, pak si můžete ještě prosvištět fiktivní info o agentech MIF (Mission Impossible Forces), jejich vybavení, lokacích, kde mise probíhala a o viru Chimera.

Hodnocení

dvd_mi2
dvd_mi2
Film 3/5 - Nic nového pod sluncem, ale s velkým rozpočtem

DVD 5/5 - Nechybí nic podstatného

Koupit na Vltavě

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.
Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

12. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Před pár dny jsme tu měli první ukázku na Avatar 2, která se hned zařadila k těm vůbec nesledovanějším upoutávkám v historii.