LFŠ: 21.7.

28. 1. 2008 - 14:25 | Téma | red

LFŠ: 21.7. zdroj: tisková zpráva

První den- první zážitky, první filmy. První překvapení, první zklamání. Ach ach. Americko psychoticky.Autobusem značky Karosa jsem byl dopraven do Uherského Hradiště, ve svých černých 551 a čerstvě navoskovaných botách Sendra

Autobusem značky Karosa jsem byl dopraven do Uherského Hradiště, ve svých černých 551 a čerstvě navoskovaných botách Sendra. popíjel jsem zteplalou Coca-colu a v Hradišti poprchává. nezačkové hodiny ukazují asi půl osmé, nezaostřím tak daleko. Zkouknu katalog. Již tradičně obsahuje asi dvakrát víc filmů, než přibalený program. No, doufám, že se to nějak spraví. dnes večer si házím jediný film. je jím Hard Core Logo Bruce Mc Donalda. Tenhle paradokument o comebacku jedné punkové kapely jsem viděl už na LFŠ v Jihlavě. Tehdy jsem ale celou projekci odstál, a to asi dva metry od plátna. Hard Core Logo mimoto běželo i v normální distribuci, prostě biják, který jsem znal, takže naprosto ideální pro hladkou aklimatizaci. Zajímavé je, že autor předlohy, slavný kanadský spisovatel Michael Turner s výslednou podobou filmu nesouhlasil a na protest napsal fiktivní scénář s názvem The American Bar. Odehrává se to celé v jednom baru a je to vážně vtipné. Musím ale říct, že nálada obou počinů je hodně podobná, takže to možná s tou kritikou nebude tak horké...
Následně jsem se objevil na projekci Sbohem, modrý ptáčku (Bye Bye Blue Bird) Katrin Ottardóttir. Tahle road-movie z Faerských ostrovů mi utekla ve Varech, tak jsem její projekci na LFŠ uvítal. Kino je o dvou extravagantních slečnách, které se snaží vrátit ke svým rodičům a vyrovnat se s nimi. Jízdu koloruje úchvatná krajina a ochucují úžasné kostýmy obou slečen. Vpodstatě můžete jenom tak sedět a hádat, v čem se objeví nyní. Je to módní přehlídka na mrazivé silnici. V ději jisté mrazení vytušíte také, ale je bohužel příliš zakryté právě bezbřehostí režisérčiny touhy ukázat, co má ještě v šatníku.
Bydlení: internát Mojmír poskytuje naprosté pohodlí: postel a zamykatelné dveře. Koupelny jsou príma, takové masové. Zařizování technických detailů zabere další chvíle, v hlavě mi pořád hrabe Americké psycho, kniha, kterou čtu kvůli stejnojmennému filmu. Není těch jasně amerických věcí v poslední době nějak moc? Asi finální frontální útok na poslední evropské državy. Občana Kanea jsem nestihl, nechávám na zítra.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.