LFŠ 2000: 24.7.

28. 1. 2008 - 14:24 | Téma | red

LFŠ 2000: 24.7. zdroj: tisková zpráva

Také u vás se to může stát, slavný This is Spinal Tap a závěry besedy o nezávislých filmových periodikách. Ráno: V půl deváté byla podruhé odpromítána Wellesova klasika Dotek zla. Ten jsem ale už viděl ve Varech, tak jsem se plácal ve městě

Ráno: V půl deváté byla podruhé odpromítána Wellesova klasika Dotek zla. Ten jsem ale už viděl ve Varech, tak jsem se plácal ve městě. To stálo za to. Co? Nic. Vaše Zmrzlina.

les Později jsme si ale neodpustili americky psychoticko blair witchovskou úchylnost Také u vás se to může stát (C'est arivé aprés de chez vous) Rémy Belvauxe, André Bonzela, Benoit Poelvoorda a Vincenta Taviera, známější možná pod svým anglickým titulem Man bites dog. Pouštělo se originálně francouzsky, byli jsme dva a měli jsme jedny sluchátka. Asi se začnu učit francouzsky. Na tomhle černobílém paradokumentu o filmařském štábu, který natáčí život masového vraha je zajímavé, jak moc je vlastně Záhadě Blair Witch blízký. Celá závěrečná pasáž, krvavé finále, to Blair Witch téměř kopíruje. Film je jinak brilantně natočen a hyper akčně sestříhán, režiséři vám nenechají vydechnout. Snad jenom těch dialogů by mohlo být méně, myslím si, že biják zbytečně zpomalují.
Poledne: Vedro. Pizza. Vedro. Větší vedro. Největší vedro. Zastavte slunce!

Odpoledne: Vybrali jsme si další fikci, nebo lépe řečeno mystifikaci. Tentokrát šlo o hudební záležitost, která ovlivnila pozdější Hard Core Logo:This is Spinal Tap Američana Roba Reinera. Jsme svědky silně hodnověrného pohledu do života britské heavy metalové kapely během jejího amerického turné. Scénář jednoho z hlavních protagonistů příběhu- Christophera Guesta partičku zachycuje na sklonku kariéry, hnacím motorem příběhu je rozchod dvou hlavních členů kapely, za kterým nepřímo stojí zpěvákova přítelkyně. Reinerovi se pak podařilo z herců vytřískat totální autenticitu projevu. This is Spinal Tap je vtipná věc, ale musíte mít náladu na chlápky poskakující ve vynilových kamaších a cooperovských kulisách.

Večer: Beseda o nekomerčních filmových časopisech (Film a Doba, Iluminace, Cinepur, Biograf..) a jejich financování se nesla v duchu bezmocného stěžování si na to, že nejsou peníze. Já myslím, že peníze nikdy nebyly a nikdy nebudou. Že vám pomůže stát, na to taky nespoléhejte. Myslím, že budoucnost časopisů s úzce profilovaným zaměřením leží v internetových polích elektronických vln. Ušetří se za tisk a za distribuci. A jestliže časopisu jde spíš o sdělitelnou informaci, než o to, že je tištěný, tak hurá do toho! Trocha punku a vlastní odpovědnosti. Nic víc.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.