Kruh 2 (Ring 2)

7. 4. 2005 - 3:22 | Téma | red

Kruh 2 (Ring 2) zdroj: tisková zpráva

Vyšla slibná první upoutávka k pokračování úspěšného amerického remaku slavného horroru Hidea Nakaty. V hlavní roli opět Naomi Watts, režíruje Hideo Nakata. + Fotogalerie. Kruh 2 (Ring 2) je pokračováním úspěšného horroru Kruh (Ring) Gora Verbinského, což byl remake japonského horroru Ringu Hidea Nakaty, který se dočkal hned 3 pokračování (i když 2x se jednalo o druhý díl)

Kruh 2 (Ring 2) je pokračováním úspěšného horroru Kruh (Ring) Gora Verbinského, což byl remake japonského horroru Ringu Hidea Nakaty, který se dočkal hned 3 pokračování (i když 2x se jednalo o druhý díl). Tolik historie. Na podrobnější vhled můžete hodit oko zde.

Režisérem americké dvojky se měl původně stát reklamní režisér Noam Murro, kvůli rozdílným názorům však z produkce odešel. Po dlouhých peripetiích se nakonec za kameru postavil sám Hideo Nakata. Spolu s Takashim Shimizem a nejnověji Takashim Miikem je Nakata členem komanda divných japonských režisérů, kteří se v současnosti pokouší natočit své horrorové vize v Americe.
Scénář dvojky napsal opět Ehren Kruger (také Bratři Grimmové (The Brothers Grimm)), kameramanem byl Gabriel Beristian (Blade: Trinity, Blade II.).

Kruh 2 Kruh 2 nevychází z japonských pokračování Ringu, ale rozvíjí linku navozenou v Kruhu.
Rachel Kellerová, kterou opět hraje Naomi Watts, se stěhuje se synkem Aidonem (Dorfman) ze Seattlu do malého městečka v Oregonu. Najde si práci v místních novinách, kde spolupracuje s reportérem Davidem Rourkem (Simon Baker). Rachel začne vyšetřovat vraždu dívky, která by mohla mít spojitost se záhadnými páskami. Tehdy někdo napadne Aidana. Rachel podezřívá neblaze proslulou televizní hvězdu Samaru Morganovou, ale doktorka Templová (Sissy Spacek) si myslí něco jiného. Rachel je obviněna z násilí na dětech a prchá do Seattlu, prchá vybojovat svou bitvu s mrtvými i nemrtvými: „Mrtví nemají sny. A mrtví nikdy nespí. Čekají.“
Účast Wattsové je klíčová, pro mnoho fanoušků se však těšilo i na Davegh Chaseovou v roli Samary - k jejich nelibosti Chaseovou nahradila Kelly Stables. Na druhou stranu je tentokrát Samařina role mnohem menší, než v díle prvním.

Kruh 2 Tento týden vyšel úvodní teaser k filmu. Obraz je naložen do zelenkavého láku a vytváří dojem studené, opuštěné a skličující atmosféry. Tempem připomíná klip smrtelnou ránu – po důkladné přípravě přichází drtivý nášup. Jediný magnetizující záběr trvá dvě třetiny klipu. Následující smršť nemá vypovídací hodnotu, ale zaujme obrácený chod času.
Napínavá upoutávka, elegantní vizuály. Zdá se, že Kruh 2 je v dobrých rukou.
Premiéra na jaře.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.