Krásná pokojská (Maid in Manhattan)

4. 6. 2007 - 12:46 | Recenze | red

Krásná pokojská (Maid in Manhattan) Placeholder | zdroj: tisková zpráva

[Statistické údaje:] - Námět: Edmond Dantes. Scénář: Kevin Wade. Režie: Wayne Wang. Produkce: Elaine Goldsmith-Thomasová, Deborah Schindlerová, Paul Schiff. Vedoucí výroby: Charles Newirth, Benny Medina. Kamera: Karl Walter Lindenlaub. Výtvarník: Jane Muskyová. Střih: Craig McKay. Kostýmy: Albert Wolsky. Hudba: Alan Silvestri. Hrají: Jennifer Lopezová (Marisa), Ralph Fiennes (Christopher Marshall), Natasha Richardsonová (Caroline), Stanley Tucci (Jerry), Tyler Garcia Posey (Ty), Frances Conroyová (Paula), Chris Eigeman (John), Amy Sedarisová (Rachel), Marissa Matroneová (Stephanie), Priscilla Lopezová (matka), Bob Hoskins (Lionel Bloch) a další. Barevný, 107 minut. Dolby digital. České podtitulky. USA 2002. Distribuce v ČR: Falcon. Premiéra v ČR: 5. června 2003. Profil Jennifer Lopezové Recenze knihy Krásná pokojská Žila byla jedna hezká, hodná, ale chudá dívka, která potkala svého prince právě ve chvíli, kdy na sobě poprvé v životě měla krásné, drahé šaty

Krasna_pokojska
Žila byla jedna hezká, hodná, ale chudá dívka, která potkala svého prince právě ve chvíli, kdy na sobě poprvé v životě měla krásné, drahé šaty. Princ se do ní na první pohled zamiloval a dívka měla rázem těžkou hlavu z toho, co se stane, až se princ dozví, že je jen obyčejnou služebnou. Něco vám to připomíná? Správně, romantická komedie Krásná pokojská je soudobou variací pohádky o Popelce, situovanou do luxusního newyorského hotelu. Popelka se jmenuje Marisa, je svobodnou matkou portorikánského původu a pracuje jako pokojská. Princ je republikánský politik a žhavý kandidát na místo senátora Chris Marshall. Jejich první setkání není zrovna romantické. Chris si jde ulevit na toaletu ve svém hotelovém apartmá a nevšimne si, že tam Marisa zrovna urovnává přinesené ručníky.

Krasna_pokojska
Druhé kolo už je podstatně slibnější: Chris vstoupí do sousedního apartmá, obývaného afektovanou bohatou nánou Caroline, zrovna ve chvíli, kdy si Marisa tajně zkouší Carolinin kostým za pět tisíc dolarů. Princ je okouzlen a Popelka, její syn Ty ani kolegyně, která to všechno spískala, mu neprozradí, jak se věci skutečně mají. Marisa neodolá Chrisovu pozvání na společnou procházku a pak už jsou oba ztraceni. Jejich lásce však stojí v cestě nejen odlišné sociální postavení, ale také Chrisův osobní tajemník a volební manažer v jedné osobě, všetečný bulvární tisk a Marisina šance na povýšení v hierarchii hotelového personálu. Marisa se proto rozhodne vztah ukončit, její útěk z plesu se jí však nepodaří tak, jak očekávala…

Krasna_pokojska
Představitel hlavní mužské role Ralph Fiennes je jedním z nejvýraznějších herců posledního desetiletí (Schindlerův seznam, Anglický pacient). Většinou však hraje rozpolcené postavy zmítané vášněmi. V romantické komedii se objevil poprvé a své role se zhostil se střídavými úspěchy. Pasáže, ve kterých se svobodomyslný senátorský kandidát snaží vymanit z nepřetržitého dozoru tajemníka Jerryho (ve skvělém podání Stanley Tucciho), zvládl Fiennes s přehledem a vtipem. Méně přesvědčivý už je při dlouhých zamilovaných pohledech směrem ke své vyvolené. Také výkon Jennifer Lopezové má dvě stránky. Navzdory tomu, že je dosud spíše pokládána za popovou hvězdičku než za herečku, působí Lopezová překvapivě přirozeně zejména jako matka nadprůměrně inteligentního Tye. Vydařené jsou také spiklenecké scénky s ostatními zaměstnanci hotelu. Také ona však ztrácí přesvědčivost ve scénách se svým princem. Mezi hlavními hrdiny to navzdory scénáři nejiskří, a dlouhé zasněné pohledy na tom mnoho nespraví.

Krásná pokojská je další z řady romantických komedií, které vás ničím nepřekvapí, neurazí ani nenadchnou. Má své silné stránky v podobě několika opravdu vydařených hotelových scén, ale také výrazné slabiny, z nichž za největší považuji bezbarvý vztah mezi hlavními hrdiny a zbytečný epilog ve stylu „o rok později“.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.