Kontakt (Contact: Special Edition) - DVD

23. 2. 2009 - 13:44 | Téma | red

Kontakt (Contact: Special Edition) - DVD Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Režie: Robert Zemeckis Hrají: Jodie Foster, Tom Skerritt, John Hurt, Angela Bassett Region: 2 Délka: 144 min

dvd_kontakt
Režie: Robert Zemeckis
Hrají: Jodie Foster, Tom Skerritt, John Hurt, Angela Bassett
Region: 2
Délka: 144 min.
Verze: widescreen (2,35:1)
Zvuk/jazyk: Dolby Digital 5.1 (angličtina, němčina, španělština)
Titulky: české, anglické, německé, španělské, holandské, švédské, norské, dánské, finské, portugalské, hebrejské, polské, řecké, turecké, maďarské, islandské, chorvatské, francouzské, italské, německé pro neslyšící

Děj
Ačkoli je Kontakt prezentován spíš jako sci-fi, určitě má k čistokrevné sci-fi dost daleko. Nositel Oscara za Forresta Gumpa, režisér Robert Zemeckis ví, že při rozpočtu 90 milionů dolarů musí zaujmout co nejširší publikum, a ne jen pár nadšenců. Proto zde najdeme hodně sentimentu, lidských tužeb a snů, patetických proslovů, smrt blízké osoby, vládní konspiraci, milostné vztahy, Boha a ostatní témata, která táhnou široké masy. To vše je podbarveno všudypřítomnými smyčci. (Chybí jen nemocné dítě a pes bez domova.) Ale ne, Kontakt není zas tak zavrženíhodný, jak to podávám. Je to samozřejmě profesionálně natočený film, který se normálnímu divákovi - a nemyslím to nijak zle - bude líbit.

Pojednává o holčičce, která se odjakživa zajímala o astronomii, komunikaci a mimozemské civilizace. Když vyrostla a vystudovala, dostala práci u obřího radioteleskopu, a po nocích poslouchala signály ze vzdáleného vesmíru. Až jednou přijala signál, který dával smysl...

Obraz a zvuk
Lahůdka! Zatím asi jedno z nejlepších DVD, které se mi dostalo do mechaniky. Perfektně ostrý a průzračně čistý obraz, a zvuk za ním nezůstává pozadu ani o milimetr. Na tomhle disku můžete spolehlivě demonstrovat přednosti technologie DVD svým přátelům.

Výbava
Toto vydání si název "special edition" opravdu zaslouží, takže Warnerům - vzhledem k vybavení - ty vysoce "užitečné" reklamy umístěné na disku odpustím. Vedle nich tam totiž najdeme izolovanou stopu s hudbou, dvě upoutávky, slušně podrobné info o tvůrcích a hercích a střípky o adaptaci původního románu popularizátora vědy Carla Sagana do nynější filmové podoby. Dále je na disku velmi zajímavý dokument o vizuálních efektech. Silnou stránkou dévédéčka Kontakt jsou určitě komentáře. Poslechnout si můžeme povídání představitelky hlavní role Jodie Fosterové, režiséra spolu s producentem, a chlapíků zodpovědných za triky. To poslední si určitě zaslouží vaši pozornost, protože budete překvapeni, co všechno - skoro by se mi chtělo říct: kdejakou prkotinu - vytvořili trikem!

Hodnocení

dvd_kontakt
dvd_kontakt
Film 3/5 - takhle vypadá sci-fi pro normální diváky

DVD 5/5 - bohatá výbava, tři komentáře

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.