Kletba bratří Grimmů - preview

11. 7. 2008 - 12:44 | Téma | red

Kletba bratří Grimmů - preview zdroj: tisková zpráva

Terry Gilliam ( Brazil , Král rybář, 12 opic, Strach a hnus v Las Vegas je se svým novým výpravným snímkem Bratři Grimmové právě ve střižně

Terry Gilliam (Brazil, Král rybář, 12 opic, Strach a hnus v Las Vegas je se svým novým výpravným snímkem Bratři Grimmové právě ve střižně. Točilo se v Praze, na pražskou premiéru má přijet Terry Gilliam.


Bratři Grimmové Bratři Grimmové, Jake (Heath Ledger) a Will (Matt Damon), cestují od vesnice k vesnici a naoko odtud vyhánějí duchy. Když mají ale pro napoleonskou Francii prozkoumat začarovaný les, kde mizí mladé dívky, jejich trik se provalí. V lese totiž jako na potvoru sídlí opravdový ďábel – Monica Bellucciová (ach!) jako nesmrtelná (ehm.. ach!) čarodějnice, která užívá dívčí krev k udržení hebké pleti. V jedné z vedlejších rolí si zlosyna Delatomba zahraje Gilliamův hráčz Brazilu Jonathan Pryce. Z českých herců se ve filmu objeví Tomáš Hanák, Miroslav Táborský a Jakub Zindulka, statisty nepočítaje.

Scénář psal Ehren Kruger, mezi jehož pokleslostmi typu Vřískot 3 a Falešná hra (Reindeer Games) sice najdeme i Kruh, jenže k tomu měl zase předlohu (ruzuměj původní japonský scénář) jak zvon.

Bratři Grimmové Téma slavných německých pohádkářů je pro Gilliama svým způsobem jako stvořené, neboť od reality k fantazii to v jeho filmech nikdy nebylo daleko. Navíc by se mohlo zdát, že po (věřme, že pouze dočasně) prohraném natáčení donkichotského The Man Who Killed Don Quixote, o němž vzniknul dokument Ztracen v La Mancha jde o tematicky velmi podobnou látku. Faktem ale je, že za efekty nadupaným bijákem stojí megastudio MGM, z čehož plyne omezení autorské svobody, a tak je pro Gilliama celý projekt spíš příležitostí, jak se dostat zpátky na koně; Gilliam sám nedávno prohlásil, že jedním z důvodů, proč Grimmy dělá, je, že potřebuje udělat úspěšný biják, aby se mu podařilo vydělat peníze na vysněného Quijota.

I kdyby Gilliam zklamal, vypadají Grimmové minimálně na audiovizuální hostinu. A představa, že by Gilliam nějak výrazně zklamal… ne. Takovou představu si dost dobře představit nedokážu.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.