Kill Bill 2 (Kill Bill Vol. 2)

8. 4. 2004 - 18:41 | Téma | red

Kill Bill 2 (Kill Bill Vol. 2) zdroj: tisková zpráva

Konečně vyšla plná upoutávka ke druhému dílu Tarantinova krváku, který má premiéru již za 2 týdny. A stojí to za to. Zatím bezkonkurenčně nejlepší klip roku. + Velká fotogalerie. Konečně se objevila plná upoutávka k druhému dílu Tarantinova opusu Kill Bill. A bez debat jde o zatím nejlepší upoutávku roku

Konečně se objevila plná upoutávka k druhému dílu Tarantinova opusu Kill Bill. A bez debat jde o zatím nejlepší upoutávku roku. Alien vs Predator může být tajemný. Innocence může být sofistikovaná. Choking Hazard může mít své absurdní finále. Immortel svou atmosféru. Resident Evil 2 Millu Jovovich. Kill Bill Volume 2 je víc.

Herecká brilance, technická perfekce a vypravěčovo nadšení z možnosti vyprávět, dělají z upoutávky Kill Bill Volume 2 téměř dokonalý krátký film. To, že velkolepě těží z již odehraných partií celé historky, je přitom pochopitelné a akceptovatelné.

Kill Bill 2 Klip pokračuje v tradici teaseru, kdy se hrdinové často obrací přímo na diváka. Takový přístup obvykle v trailerech nepotkáte, neb může film divákovi odcizit. Tarantinovi ale hra vychází – zatímco se akcí koncentruje napětí, glosy figur přinášejí humor. Nejvtipnější jsou bez pochyby výtupy Billa – Davida Carradinea. Ten chlapík opanoval celou upoutávku tím, že dějem provází jako hotový televizní komentátor:
„Dříve, než dojde na krvavou pomstu, kterou tento příběh vrcholí, zbývá pár nezodpovězených otázek.“ Následuje teaserové Umino mrknutí na diváka.
Pochybovačnému alkoholikovi Buddovi (na sedmém schodě opocený Michael Madsen), který řeší, jak se mohla Uma dostat přes „Crazy 88“ Lucy Liu, zase Carradine pobaveně vysvětluje:
Kill Bill 2 „No, ono jich nebylo tak úplně 88. Oni si jenom řikaj ‚Crazy 88‘.“ Budd: „Jak to?“
Bill: „Heh, já nevim. Asi si mysleli, že to zní víc v pohodě.“
Tarantino a jeho hlášky ostré jako kuchyňské nože jsou zpátky. Alespoň v traileru tedy.
Carradine dává Billa tak odlehčeně, jak jen to je možné. Přitom ale nesklouzává k parodii. Madsen i Daryl Hannah v roli Elle jsou podobně odpočatí. V kontextu humoru, který pracuje s přítomností publika, navíc i Nevěsta Umy Thurmanové dostává grácii, která jí chyběla jak v teaseru, tak i v první části snímku.

Kill Bill 2 Spád historky doplňují Tarantinovy velké titulky, opět směrované na diváka, který zná kontext díla, anebo minimálně ví, že něco jako Kill Bill Vol 1 existuje.
147 vteřinovou stopáž oživují split-screeny, rámce, monochromní spektra (rudočerná sekvence s Pai Meiem vypadá jak z loutkového divadla), motorem traileru dvojky je však zejména nevídaná synchronizace hudby s obrazem. Montáž a vyprávěcí zkratka jsou dotažené na nejvyšší možnou úroveň. Pokud se Tarantinovi někde ve filmu daří vytvořit efektivní střihové vichřice, jakou se chlubí závěrečná třetina upoutávky, pak klobouk dolů.
Kdybych chtěl hledat mouchy, pak leda v závěrečném vtipu. Finále upoutávky přichází s hřebíkem. Carradinovo: „To jistě ne“ pak tvoří emoční tečku. Další vtip už je zbytečný.

DALŠÍ TEXTY:
Kill Bill 2: soundtrack
Kill Bill: Vol. 2: "It’s not over, till it’s over." (teaser)
Kill Bill 2: Kill is Love (japonský teaser)
Quentin ‚Kill‘ Tarantino: Zabijačka

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.