Keanu Reeves potvrdil přípravy Constantine 2

8. 3. 2023 - 10:22 | Novinky | Adam Homola

Keanu Reeves potvrdil přípravy Constantine 2 zdroj: Foto: Lionsgate

James Gunn a Keanu Reeves hovořili o chystaném pokračování filmu Constantine 2, který v současné době vzniká ve studiu DC, jak potvrdil sám herec.

Přestože společnost Warner Bros. Discovery prošla v poslední době nemalými změnami, DC Studios potvrdili, že pokračování filmu z roku 2005 podle postavy Johna Constantina z DC Comics se stále připravuje. Keanu Reeves si v původním filmu, který zprvu žádnou velkou díru do světa neudělal, ale postupem času si našel oddanou fanouškovskou základnu, zahrál roli nadpřirozeného detektiva, jenž stopuje démony a mystické entity.

V nedávném Ask Me Anything (AMA) Keanu Reeves na Redditu potvrdil, že se o chystaném Constantine 2 už bavil s Jamesem Gunnem, tedy současným šéfem filmového DC. Pokud to Reevesovi někdo schválí, nebo naopak zamítne, bude to právě Gunn.

Pokračování kultovní klasiky z roku 2005 bylo oznámeno ke konci roku 2022. Reeves byl optimista a doufal, že se pokračování dočkáme. Ačkoli mnoho podrobností o filmu stále není známo, účast Reevese a především diskuze s Gunnem jsou pozitivním znamením.

O scénář dvojky by se měl postarat uznávaný scenárista Akiva Goldsman a k režii se vrátí Francis Lawrence. Goldsman se navíc připojí k J. J. Abramsovi a Hannah Minghell jako producent.

zdroj: Warner Bros Pictures

Podle zprávy serveru Deadline Goldsman hovořil o svém přístupu k psaní pokračování a přiznal osobitý způsob budování světa, díky němuž byl první film úspěšný. Označil jej za „svět za světem dobra a zla“ a uvedl, že chce v novém příběhu zachovat kreativní a atmosférické prvky.

Další nadpřirozené dobrodružství se tak pomalu připravuje, Keanu Reeves se vrací jako John Constantine a Peter Stormare by si pravděpodobně mohl znovu střihnout svou roli Lucifera. Podrobnosti o ději a datum premiéry Constantina 2 však zůstávají tajemstvím.

Od premiéry prvního filmu uteklo už hezkýách pár let, a tak za připomenutí stojí, že Constantine je akční thriller z roku 2005 založený na postavě Johna Constantina z DC Comics. Film sleduje Keanu Reevese v roli titulní postavy, okultního detektiva, který kouří a loví démony a nadpřirozené bytosti v Los Angeles.

Ve filmu se objevilo talentované herecké obsazení, včetně Rachel Weisz, Shii LaBeoufa a Tildy Swinton, a režíroval ho Francis Lawrence. Děj filmu se točí kolem Constantinovy snahy zachránit lidstvo před nadpřirozenou hrozbou a zároveň bojovat s vlastními vnitřními démony.

Po svém uvedení do kin získal Constantine od kritiků smíšené hodnocení. Zatímco někteří chválili jedinečný vizuální styl, speciální efekty a herecké výkony, jiní kritizovali spletitý děj a odklon od předlohy. Navzdory smíšenému přijetí si film v průběhu let získal silnou přízeň diváků a stal se kultovní klasikou.

Zdroje: Deadline

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Recenze: Našlapaná akční jízda John Wick: Kapitola 4

Recenze: Našlapaná akční jízda John Wick: Kapitola 4

24. 3. 2023 | Recenze | Matěj Svoboda

Keanu Reeves bojuje proti zabijácké elitě a posouvá hranice akčního žánru.
Nový Star Wars film přebírá tvůrce seriálu Peaky Blinders

Nový Star Wars film přebírá tvůrce seriálu Peaky Blinders

24. 3. 2023 | Novinky | Adam Homola

Jen co odešel známý scénárista Damon Lindelof, ujal se projektu další známý a úspěšný pisálek, Steven Knight. Jsou tak Star Wars konečně v dobrých rukách?
Jak přílišná sebedůvěra Dwayna Johnsona zmařila jeho plánované ovládnutí DC

Jak přílišná sebedůvěra Dwayna Johnsona zmařila jeho plánované ovládnutí DC

24. 3. 2023 | Novinky | Adam Homola

Dwayne „The Rock“ Johnson chtěl ve svém sólovém filmu z roku 2022 oslnit superhrdinský vesmír DC jako Black Adam, mocný antihrdina a antagonista.
Poslední ukázka k divokému Drákulovi Nicolase Cage je tady

Poslední ukázka k divokému Drákulovi Nicolase Cage je tady

24. 3. 2023 | Trailery | Adam Homola

Finální trailer k filmu Renfield nám zatím nejjasněji ukazuje, jak Nicolas Cage podmanivě ztvárnil nechvalně proslulého Drákulu.