Když si Chuck bral Larryho

3. 8. 2007 - 14:08 | Téma | red

Když si Chuck bral Larryho zdroj: tisková zpráva

Chuck ( Adam Sandler) a Larry ( Kevin James) jsou požárníci, členové patřičně mužného hasičského sboru v Brooklynu

Chuck (Adam Sandler) a Larry (Kevin James) jsou požárníci, členové patřičně mužného hasičského sboru v Brooklynu. Larry byl šťastně ženatý a má dvě děti, Chuck má mnoho milenek, někdy i víc najednou. Jsou velmi dobří přátelé, znají se dlouho. Larry je vdovec a si začne dělat starosti, co se bude s dětmi, kdyby se mu v práci něco stalo. Má penzi, kterou měla zdědit manželka, ale když ji chce převést na děti, ukáže se, že na to měl rok a ten vypršel. Teď bude muset žádat, vysvětlovat a čekat. A toho se Larry, kvůli své práci, bojí. Úřednice mu vysvětlila, že by vše bylo jednodušší, kdyby se oženil.Ale Larry se nechce ženit, schází mu jeho Paula.

Při jednom z dalších požárů se zlomí žebřík, Chuck je zraněn, Larry mu zachrání život, ale sám také skončí v nemocnici. Chuck mu děkuje a podle starého požárnického zvyku slibuje, že pro něj udělá cokoliv. A Larry chce, aby s ním Chuck vstoupil do domácího partnerského vztahu – samozřejmě jen papírově – aby mohl zajistit děti. Odkáže mu i penzi, i děti. Ačkoliv Chuck je neochotný, nakonec souhlasí. Podepíší patřičný dokument na radnici, ohlásí pojišťovně partnerství, Chuck se nastěhuje k Larrymu a dětem do domu a měl by být klid. Nikdo nemusí nic vědět.

Ale byrokracie se tak lehce nevzdává. Objeví se kontrolor, který má zjistit domácí situaci. Larrymu a Chuckovi vysvětlí krásná advokátka Alex (Jessica Bielová), že podobná situace skončila pro jiné dva pány z Colorada velmi špatně: odsoudili je pro podvod. Ale oni se nemají čeho bát, že ano, protože oni jsou opravdoví homosexuálové... Pánové si od ní nechají si poradit a absolvují svatbu v Kanadě. Ale ani to nezastaví podezíravého kontrolora Fitzera (skvělý Steve Buscemi) od snahy dokázat, že jsou podvodníci. Soukromí je ohroženo, jde už jen o to uniknout vězení a nezbláznit se…

První polovina filmu je klasickou ukázkou klišé, trapných žertů, hrubostí a sexuálního inuenda. Sex je natolik hrubozrnný, že filmu hrozila kategorie R. Druhá polovina se odbývá ve dvou souběžných rovinách. Jednak Chuck a Larry odkrývají, že žít s někým je složité, důležité a nejde jen o sex. A že je to to nejlepší, co život nabízí. A je tu i detailní popis ponižování, posměchu, diskriminace a opomíjení. To vše dělá druhou polovinu filmu mnohem zajímavější.

Chuck se zamiluje do Alex. Je to první žena, se kterou nespí ,ale tráví s ní čas. Alex se s ním cítí bezpečná, Chuck je konec konců ženat s Larrym, a tak s ním ochotně nakupuje, povídá si a směje se. A Chuck odkryl v ženě člověka. Scéna ve sprchách, kdy po mnoha letech je najednou pro ostatní muže problém být okolo Larryho a Chucka, je klasická, ale s pěkným překvapením.

V tomto filmu, produkovaném jasně heterosexuáním Sadlerem, jsou scény, které si nedovolil ani film Zkrocená hora. Třeba: Larryho syn Erik trénuje step s pomoci Chucka v kostýmech jak z Ptačí klece, a je tak evidentně na cestě být tím, o čem tatínek tvrdí, že je, což všem konzervativním „zachráncům“ dětí bere vítr z plachet.

Milovnící Adama Sandlera ve filmu najdou jeho obvyklý druh jednoduché, zemité komedie. Ti kteří film vysedí do konce, budou možná překvapeni, že Sandler asi mohl filmem říci i víc, kdyby chtěl – a kdyby se to vyplácelo.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.