Kdo je kdo ve filmu Hellboy (2)

9. 9. 2004 16:53 - Téma | Autor: red

Kdo je kdo ve filmu Hellboy (2)

Ostatní pracovníci Úřadu pro výzkum paranormálních jevů Ostatní pracovníci Úřadu pro výzkum paranormálních jevů Profesor Trevor Bruttenholm, přáteli přezdívaný Broom, je již po mnoho desetiletí jedním z nejvýznamnějších amerických odborníků na paranormální jevy

Ostatní pracovníci Úřadu pro výzkum paranormálních jevů

Trevor Bruttenholm Profesor Trevor Bruttenholm, přáteli přezdívaný Broom, je již po mnoho desetiletí jedním z nejvýznamnějších amerických odborníků na paranormální jevy. Již od roku 1943, kdy prezident Roosevelt založil v odpověď na nacistický projekt Thule americký Úřad pro výzkum paranormálních jevů, je jeho vůdčí osobností. Právě on se také stal Hellboyovi učitelem a přítelem. Mezi nimi se nakonec vyvinul vztah téměř otcovsko-synovský.

John Hurt. Čtyřiašedesátiletého hereckého veterána, který již od počátku šedesátých let účinkuje na divadle a v televizi, si filmové publikum všimlo již v roce 1966 v historickém snímku Člověk pro každé počasí. Výrazně se na filmovém plátně prosadil na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let, když získal dvě nominace na Oscara (za drama z prostředí turecké věznice Půlnoční expres a dobovém dramatu Davida Lynche Sloní muž) dvakrát nominován na Oscara. O Hurtovu popularitu se rovněž zasloužilo sci-fi Vetřelec (1979). Zazářil také například ve filmech Michaela Catona-Jonese Scandal (1989) a Rob Roy (1995). V posledních letech se objevuje často ve vedlejších rolích, viděli jsme ho ve snímcích Harry Potter a Kámen mudrců či Mandolína kapitána Corelliho (oba 2001)

Kevin Trainor, který v úvodu filmu hraje mladého Trevora Bruttenholma, má na svém kontě zatím pouze drobnou roličku v britském thrilleru Díra (2001) s Thorou Birchovou a Keirou Knightleyovou.

Clay Agent Clay patří mezi Hellboyovy kolegy a je jedním z nejschopnějších lidí v ÚVPJ, momentálně končí s jedním ze svých nejobtížnějších a nejnevděčnějších úkolů: s funkcí Hellboyova parťáka (a tak trochu i osobního hlídače). Již nejednou se totiž stalo, že se Clayovi nepodařilo udržet Hellboye v „domácím vězení“. Ten byl na svém útěku již několikrát viděn či dokonce vyfocen, čímž způsobil mírný skandál.

Corey Johnson hrál již v řadě zajímavých snímků (drama s Anthony Hopkinsem Nevinnost, válečná dramata Zachraňte vojína Ryana a Černý jestřáb sestřelen, dobrodružná Mumie, televizní seriál Bratrstvo neohrožených), vesměs se však jednalo o role velmi malé. Shodou okolností se Johnson objevuje často ve filmech natáčených v České republice: hrál již ve válečném dramatu Harrisonovy květy (2000), ve sci-fi A Sound of Thunder (2004) s Benem Kingleym a samozřejmě v Hellboyovi.

Agent John Myers byl přeložen z FBI a čerstvě nastupuje do ÚVPJ. Z mnoha uchazečů si tohoto mladíčka osobně vybral profesor Bruttenholm a svěřil mu úkol, z něhož odchází agent Clay. Právě Myers se stává Hellboyovým novým parťákem. Už proto, že si Hellboy na partnery příliš nepotrpí, vznikne mezi Hellboyem a Myersem nepříliš vřelý vztah. Jistá nevraživost je ještě podpořena tím, že mezi Myersem a Liz Shermanovou, Hellboyovou platonickou láskou, začnou probleskovat vzájemné sympatie.

John Myers Rupert Evans patří mezi herecké začátečníky, role ve snímku Hellboy je jeho celovečerním debutem. Tento mladý Angličan ale již účinkoval v sitcomech My Family a High Stakes či v televizním seriálu Paradise Heights (2002). Hrál i jednu z hlavních rolí televizní adaptaci románu D. H. Lawrence Sons and Lovers (2003) či v televizní adaptaci románu Zločin a trest.

Doktor Tom Manning stojí v čele úřednického aparátu ÚVPJ a podle všeho má za úkol především popírání existence této státní organizace a některých jejích prapodivných agentů před okolním světem. Tuto činnost mu stěžuje svými neustálými útěky Hellboy, a tak mezi tímto byrokratem a Hellboyem často dochází k projevům vzájemné nesympatie.

Tom Manning Jeffrey Tambor. Šedesátiletý americký herec patří k představitelům vedlejších rolí v hollywoodských snímcích, v poslední době hrál také ve filmech Dr. Dolittle, Seznamte se, Joe Black, Něco na té Mary je (vše 1998), Narušení (1999) nebo Grinch (2000). K vrcholům jeho filmografie patří jeho debut v soudním dramatu …a spravedlnost pro všechny (1979) či komedie Dobrodruzi z velkoměsta (1991). Zajímavé příležitosti nabídli Tamborovi i televizní tvůrci. Za svůj výkon v sitcomu The Larry Sanders Show (1992-1998) obdržel řadu ocenění, často účinkuje i v detektivních seriálech (Kojak, Starsky and Hutch, Poldové z Hill Street).

Kdo je kdo ve filmu Hellboy (3)

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

K Tomu Hollandovi se v Uncharted připojí Mark Wahlberg

K Tomu Hollandovi se v Uncharted připojí Mark Wahlberg

14. 11. 2019 | Novinky | Adam Homola

Uncharted začíná nabírat hvězdy a vlastně i docela konkrétní obrysy. Inu není divu, natáčet by se mělo začít už na začátku příštího roku.
Sci-fi koncert Filmharmonie: Rudolfinem zněl Star Trek, Predátor i Hvězdné války

Sci-fi koncert Filmharmonie: Rudolfinem zněl Star Trek, Predátor i Hvězdné války

13. 11. 2019 | Recenze | Matěj Svoboda

Fandové filmové hudby mají v posledních letech docela žně. Vzniklo tu několik orchestrů věnujících se právě soundtrackům, pár festivalů a čas od času si k nám najdou cestu i ty největší skladatelské hvězdy.
The Mandalorian: první hraný seriál ze Star Wars je tady

The Mandalorian: první hraný seriál ze Star Wars je tady

12. 11. 2019 | Trailery | Adam Homola

Právě dnes spouští Disney svoji streamovací službu Disney+ a jedním z největších taháků by měl být první hraný seriál z univerza Star Wars: The Mandalorian.
Butlerova série Fallen dostane novou trilogii a navrch ještě seriál

Butlerova série Fallen dostane novou trilogii a navrch ještě seriál

11. 11. 2019 | Novinky | Adam Homola

Gerard Butler je sympaťák s velmi selektivním čuchem na dobré role. Někdy mu to vyjde, zatímco jindy vleze střemhlav do béčkové bahna, a ne a ne z něj vylézt.