Kdo je kdo - Draco Malfoy, Vincent Crabbe, Gregory Goyle

- Téma autor: red

Draco Malfoy, blonďatý mladík z bohaté kouzelnické rodiny se již od počátku nemá s Harrym příliš v lásce

Draco Malfoy, blonďatý mladík z bohaté kouzelnické rodiny se již od počátku nemá s Harrym příliš v lásce. Vzájemná antipatie je podpořena Malfoyovým zařazením do Zmijozelu, tedy do koleje, která je už tradičně na kordy s Harryho Nebelvírem. Draco, obvykle obklopen suitou svých spolužáků, již nejednou dokázal přijít na způsob, jak Harrymu a jeho přátelům uškodit. Přirozený vůdce zmijozelských a příslušník kouzelnické nobility často a rád vyjadřuje své povýšenecké postoje vůči okolí.

Tom Felton je zkušeným představitelem dětských rolí. Ve filmu a televizi účinkuje od svých osmi let, kdy se objevil v televizním seriálu Bugs (1995). Zahrál si i v rodinné komedii Pidilidi (1997), společně s Jodie Fosterovou v historickém dramatu Anna a král (1999) či televizní minisérii Vyšetřování naslepo (2000).


Vincent CrabbeGregory GoyleVincent Crabbe a Gregory Goyle.

Věrní souputníci podlého Draca Malfoye. Pro své postavy hromotluků i nepříliš bystrou mysl mají oba ve Zmijozelu svou roli pevně danou. Slouží mladému Malfoyovi coby jeho osobní strážci a jsou mu po ruce vždy, když je potřeba nasadit hrubou fyzickou sílu.

Jamie Waylett dostal v roli Vincenta Crabbea zatím první hereckou příležitostí. Joshua Herdman, kterého castingový režisér vybral jako představitele Gregoryho Goylea, se již objevil společně s Rupertem Grintem v komedii Prďoši (2002) či v jedné z hlavních úloh v televizním seriálu UGetMe (2003).

Kdo je kdo - Harry Potter, Ron Weasley a Hermiona Grangerová

Kdo je kdo - Další Harryho spolužáci

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.