Kameňák 3

11. 1. 2005 - 14:02 | Téma | red

Kameňák 3 zdroj: tisková zpráva

Tak jsme se po roce opět dočkali pravidelné porce přežvýkaných vtipů, zasazených do prostředí fiktivního jihočeského Kameňákova

Tak jsme se po roce opět dočkali pravidelné porce přežvýkaných vtipů, zasazených do prostředí fiktivního jihočeského Kameňákova.

Vznik třetího Kameňáku přitom byl docela ohrožen, maminka pana režiséra se postavila proti třetímu pokračování, ale rozhodly tržby v kinech i z prodeje DVD a VHS. Ostatně se tvůrci při projekci pro novináře chlubili, že film na DVD patřil k nejprodávanějším, že v televizi jej sledovalo 3,6 milionů občanů (tedy více jak třetina národa), co opomněli říci, že jejich film nepatřil a nepatří k nejúspěšnějším filmům loňského roku.

Tolik jen pro navození celkové situace, protože stejně jako vloni a předloni nutno opakovat jednu podstatnou výtku – nemůžeme si zde povídat a recenzovat či kritizovat film. A to z prostého důvodu, že Kameňák 3 nedodržuje nic, co tvoří film filmem. Nemá děj, nemá myšlenku, nemá poselství, nemá kameramanko filmařské záběry, nemá herecké výkony, nemá výtvarné pojetí, a pokud jde o dějovou linku, tak pak natolik slabou, že drží při životě jen díky vydatným transfúzím vedlejších motivů, kterých je opět habaděj.

Onen chaboulinký děj se točí kolem nových Novákovic sousedů – Romů. V podstatě milých chlapíků a žen, kteří rádi zaskočí za manžela Nováka u jeho manželky, sem tam si zahrají na kytaru, z rodinných přídavků koupí ojeté auto, maximálně ukradnou kolo a na závěr pomohou Kohnově tchyni vyhrát fotbalový zápas a definitivně tak nad nenáviděným zeťákem převzít vládu. Mezitím se malý Pepíček Novák zamiluje, prodavače ve Zverimexu v podání Richarda Genzera neustále pod pultem někdo feluje, matku a dceru Novákových v policejní tělocvičně každou chvíli znásilňuje mladý policista – trenér bojových umění, jednomu z dědků porazí auto manželku a on chodí na její hrob popíjet pivo, Honzíček se pokusí přepadnout poštu, Monika Absolonová coby zdravotní sestřička se uchází o homosexuálního syna Lorda a Lejdy... Ano, a abych nezapomněl! Na závěr přijde dokonce Dolly Buster!

Přestože se Zdeněk Troška držel osvědčeného postupu, tentokrát asi do kin tolik diváků nepřiláká, maximálně ze setrvačnosti. Třetí díl totiž už není tak vtipný (pokud se toto slovo dá u Kameňáků použít), jako díly předchozí, zazní dokonce už jen minimální množství vtipů a dojde dokonce na obyčejné a nevtipné dialogy! Herecky se dočkáme na Kameňáky standardních výkonů – Helenka a Martin Maxa odjeli na svatební cestu, zato se zde pitvoří jistá Monika Absolonová a hraje si na rošťandu patnáctku, Richard Genzer a Josef Carda (pro diváky Tele Tele Pepa Carda Retarda) dostali také větší prostor a evidentně jim to moc nesvědčí, když nemají co hrát. A výkon Dolly Buster spočívá převážně na velikosti silikonového implantátu.

Vraťme se k novinářské projekci – tvůrci slíbili, že jde skutečně o poslední díl. A pokud nevznikne klon Slunce, seno, kameňák, těšme se na nějaký další povedený Troškův film. Pokud je nezapomněl točit – kdysi mu to šlo.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.
Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

7. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Boxerské drama Creed bylo výborné a Stallonovi přihrálo nominaci na Oscara. Jenže teď se svou nejslavnější rolí asi definitivně končí.