Kajínka bude hrát Lavroněnko

12. 6. 2009 - 10:07 | Téma | red

Kajínka bude hrát Lavroněnko zdroj: tisková zpráva

Film o Jiřím Kajínkovi, odsouzeném na doživotí, začne Petr Jákl natáčet 17. června. Praha 11. června (ČTK/Tiscali) – V polovině června začne štáb producenta a debutujícího režiséra Petra Jákla natáčet film Kajínek na motivy životopisu tohoto kontroverzního vězně

Konstantin Lavroněnko Praha 11. června (ČTK/Tiscali) – V polovině června začne štáb producenta a debutujícího režiséra Petra Jákla natáčet film Kajínek na motivy životopisu tohoto kontroverzního vězně. Jiří Kajínek byl z dvojnásobné vraždy a z pokusu o ni obžalován v roce 1995. O tři roky později mu Krajský soud v Plzni uložil doživotí. Odsouzený, který proslul svými pokusy o útěk z vězení, dodnes tvrdí, že je nevinný, a požaduje obnovu procesu.

Roli Kajínka ztvární Konstantin Lavroněnko, jeho právničku Tatiana Vilhelmová a jejího partnera polský herec Boguslaw Linda. Na plátně se objeví i Vladimír Dlouhý, Michal Dlouhý, Norbert Lichý, německý herec Werner Daehn. Reportér Josef Klíma bude se svým kolegou Jankem Kroupou filmařům odborným poradcem.

Tatiana Vilhelmová a a Konstantin Lavroněnko Na scénáři pracovalo postupně sedm tvůrců počínaje Markem Dobešem a konče Petrem Jáklem, dramaturgem byl Petr Bok. Film budou produkovat společnosti J.B.J. Film a HCE. Petr Jákl projekt připravuje už čtyři roky. S Kajínkem se mnohokrát setkal a nakonec příběh přepsal, jak to cítí on. I proto se rozhodl, že se o režii filmu, který by měl být pravým thrillerem, pokusí sám. "Dostali jsme povolení natáčet na autentických místech včetně Mírova, ale i na Borech," podotkl. Pro kameramana F. A. Brabce je projekt výzvou už proto, že ho bude natáčet nejnovější digitální technologií, která kombinuje optickou a mechanickou část klasické kamery s digitálním snímacím čipem.

Producenti uvažovali o několika režisérech, naposledy šlo o Ivana Fílu, ale od smlouvy s ním bylo v listopadu 2007 odstoupeno. Loni na jaře Fíla oznámil, že se "ledy pohnuly". Rozhodl se natočit vlastní film na toto téma Projekt K. a do hlavní role obsadí Richarda Krajča. Jákl na Fílu podal v létě žalobu za protiprávní jednání; nechtěl, aby scénář napsaný pro něj uplatnil jinak. Natáčení nebylo zahájeno a producent Viktor Schwarcz ze společnosti Cineart TV Prague ČTK uvedl, že projekt byl zastaven. Jákl na tiskové konferenci 11. června řekl, že je výhradním vlastníkem práv na Kajínkův příběh. Ten lze ovšem nahlížet z různých stran. "Bude v něm plno otazníků. Necháme na divácích, aby si to domysleli," řekl Jákl na dotaz o vině či nevině ústřední postavy filmu.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.