Kajínka bude hrát Lavroněnko

12. 6. 2009 - 10:07 | Téma | red

Kajínka bude hrát Lavroněnko zdroj: tisková zpráva

Film o Jiřím Kajínkovi, odsouzeném na doživotí, začne Petr Jákl natáčet 17. června. Praha 11. června (ČTK/Tiscali) – V polovině června začne štáb producenta a debutujícího režiséra Petra Jákla natáčet film Kajínek na motivy životopisu tohoto kontroverzního vězně

Konstantin Lavroněnko Praha 11. června (ČTK/Tiscali) – V polovině června začne štáb producenta a debutujícího režiséra Petra Jákla natáčet film Kajínek na motivy životopisu tohoto kontroverzního vězně. Jiří Kajínek byl z dvojnásobné vraždy a z pokusu o ni obžalován v roce 1995. O tři roky později mu Krajský soud v Plzni uložil doživotí. Odsouzený, který proslul svými pokusy o útěk z vězení, dodnes tvrdí, že je nevinný, a požaduje obnovu procesu.

Roli Kajínka ztvární Konstantin Lavroněnko, jeho právničku Tatiana Vilhelmová a jejího partnera polský herec Boguslaw Linda. Na plátně se objeví i Vladimír Dlouhý, Michal Dlouhý, Norbert Lichý, německý herec Werner Daehn. Reportér Josef Klíma bude se svým kolegou Jankem Kroupou filmařům odborným poradcem.

Tatiana Vilhelmová a a Konstantin Lavroněnko Na scénáři pracovalo postupně sedm tvůrců počínaje Markem Dobešem a konče Petrem Jáklem, dramaturgem byl Petr Bok. Film budou produkovat společnosti J.B.J. Film a HCE. Petr Jákl projekt připravuje už čtyři roky. S Kajínkem se mnohokrát setkal a nakonec příběh přepsal, jak to cítí on. I proto se rozhodl, že se o režii filmu, který by měl být pravým thrillerem, pokusí sám. "Dostali jsme povolení natáčet na autentických místech včetně Mírova, ale i na Borech," podotkl. Pro kameramana F. A. Brabce je projekt výzvou už proto, že ho bude natáčet nejnovější digitální technologií, která kombinuje optickou a mechanickou část klasické kamery s digitálním snímacím čipem.

Producenti uvažovali o několika režisérech, naposledy šlo o Ivana Fílu, ale od smlouvy s ním bylo v listopadu 2007 odstoupeno. Loni na jaře Fíla oznámil, že se "ledy pohnuly". Rozhodl se natočit vlastní film na toto téma Projekt K. a do hlavní role obsadí Richarda Krajča. Jákl na Fílu podal v létě žalobu za protiprávní jednání; nechtěl, aby scénář napsaný pro něj uplatnil jinak. Natáčení nebylo zahájeno a producent Viktor Schwarcz ze společnosti Cineart TV Prague ČTK uvedl, že projekt byl zastaven. Jákl na tiskové konferenci 11. června řekl, že je výhradním vlastníkem práv na Kajínkův příběh. Ten lze ovšem nahlížet z různých stran. "Bude v něm plno otazníků. Necháme na divácích, aby si to domysleli," řekl Jákl na dotaz o vině či nevině ústřední postavy filmu.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.
Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

12. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Před pár dny jsme tu měli první ukázku na Avatar 2, která se hned zařadila k těm vůbec nesledovanějším upoutávkám v historii.