Joaquin Phoenix - rozhovor

- Téma autor: red

Joaquin Phoenix Co vás přitahuje na herecké profesi? Opravdu nevím, jak jinak to vyjádřit, ale zkrátka mi to přináší určitý pocit naplnění

Joaquin Phoenix

Co vás přitahuje na herecké profesi?

Opravdu nevím, jak jinak to vyjádřit, ale zkrátka mi to přináší určitý pocit naplnění. Je spousta důvodů, proč je zajímavé zkoumat životy ostatních lidí. Člověk při tom nabere hodně nových zkušeností, což mi dodává sílu. Nicméně – jednou z věcí, na něž jsem opravdu nebyl připraven, byl ten velký mediální kolotoč, který souvisí s uvedením každého filmu. To opravdu nemá vůbec nic společného s tím, co dělám nebo s důvody, proč jsem se chtěl stát hercem, a není pro mě jednoduché se s tím vyrovnat.

Se scénáristou a režisérem M. Nightem Shyamalanem, jste spolupracoval již na sci-fi Znamení. Jak se s ním spolupracuje?

Night je autorem scénáře, a proto zná velmi dobře všechny postavy. Proto také pozná, kdy se do role opravdu vžijete a kdy „jenom hrajete“, což pro herce vynikající. Sice vás takový přístup může trochu vystrašit, ale já mám rád, kdy jsou na mě kladeny velké nároky. Byl jsem opravdu rád, že jsem se na natáčení sešel se všemi ostatními herci. Strávili jsme celé tři týdny odříznutí od světa, abychom se navzájem poznali a vžili se do svých rolí.

Co se vám líbilo na postavě Lucia?

Potřebuji roli, která není jednoduchá, a režiséra, který na mě bude klást velké nároky a dá mi důvod přijít druhý den na plac s pocitem, že ze sebe musím vydat úplně všechno.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.