Jeskyně (The Cave) - preview

- Téma autor: red

Rezervní štáb z MATRIXU se vrhá do rumunské divočiny, kde natáčí horrorový příběh o zlu, které dřímá hluboko na dně komplexního jeskynního systému. Věrná kopie staršího projektu THE DESCENT. +Fotogalerie. Horror Jeskyně (The Cave), za kterým stojí rezervní štáb z Matrixů, je zatím zajímavý spíš díky peripetiím okolo svého vzniku, než filmovou kvalitou

Horror Jeskyně (The Cave), za kterým stojí rezervní štáb z Matrixů, je zatím zajímavý spíš díky peripetiím okolo svého vzniku, než filmovou kvalitou. Aktuální upoutávka je tak napínavá/ objevná/ zábavná, že jsem se jen silou vůle přinutil nezmáčknout rychloposuv. Na dvouminutový klip je to opravdu výkon. Na druhou stranu windows media player tlačítko rychloposuv nemá.

Rumunsko je pro západní země krajina minimálně stejně tajemná, jako Česko a od doby prospektorského Návratu do Cold Mountain (Cold Mountain) Anthonyho Minghelly se tu navíc točí podobně skvělé hollywoodské filmy.

The CaveHluboko v Karpatech takhle jednou vědci objeví ruiny opatství ze 13.století. Při bližším průzkumu vyjde najevo, že opatství stojí u vchodu do obřího jeskynního systému. Místní biologové věří, že by ve slujích mohli přebývat dosud neznámí živočichové, a tak najmou skupinu amerických badatelů, kteří se s nimi do hlubin země vydají.
Američané přivezou supermoderní techniku a jde se na věc. Tehdy ještě nikdo netuší, co vlastně v hlubokých a temných jeskyních vědci najdou…
Hodně ale napoví dvě věci: přítomnost posvátných ruin a satanistické vzorce na stěnách jeskyně.

The CaveDěj The Cave se až neskutečně přesně shoduje s dějem knihy Jeffa Longa The Descent, která zase vychází z klasických děl Julese Verna a H.G. Wellse.
Právě The Descent měl původně pro plátno adaptovat David S. Goyer (Blade, Batman začíná (Batman Begins)), ale projekt vyzněl do ztracena. Místo něj se blanami realizace prokousal Prime Evil, později přejmenovaný na The Cave, ovšem bez nejmenší zmínky o tom, že by byl The Descent alespoň inspiračním zdrojem filmu.

The Cave je debutem Brucea Hunta, pomocného režiséra na Matrixu.
Představitelem hlavního hrdiny je Cole Hauser, který ztvárnil hlavní roli v thrilleru Paparazzi a k vidění byl i ve filmech Rychle a zběsile 2 (2 Fast 2 Furious), nebo Slzy slunce. Ostatní herci se objevují spíš v televizních produkcích.
Kameramanem je Ross Emery, druhý kameraman z Matrixu.

The Cave zatím vypadá jako totální béčko, neinspirovaný mix Vetřelce a Vymítače ďábla. Pořád ale existuje naděje, že se z Hunta vyklube trashový vypravěč typu Paula W.S. Andersona.

Premiéra v USA: 8. 4. 2005

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.