Jeskyně (The Cave) - preview

14. 9. 2005 - 9:09 | Téma | red

Jeskyně (The Cave) - preview zdroj: tisková zpráva

Rezervní štáb z MATRIXU se vrhá do rumunské divočiny, kde natáčí horrorový příběh o zlu, které dřímá hluboko na dně komplexního jeskynního systému. Věrná kopie staršího projektu THE DESCENT. +Fotogalerie. Horror Jeskyně (The Cave), za kterým stojí rezervní štáb z Matrixů, je zatím zajímavý spíš díky peripetiím okolo svého vzniku, než filmovou kvalitou

Horror Jeskyně (The Cave), za kterým stojí rezervní štáb z Matrixů, je zatím zajímavý spíš díky peripetiím okolo svého vzniku, než filmovou kvalitou. Aktuální upoutávka je tak napínavá/ objevná/ zábavná, že jsem se jen silou vůle přinutil nezmáčknout rychloposuv. Na dvouminutový klip je to opravdu výkon. Na druhou stranu windows media player tlačítko rychloposuv nemá.

Rumunsko je pro západní země krajina minimálně stejně tajemná, jako Česko a od doby prospektorského Návratu do Cold Mountain (Cold Mountain) Anthonyho Minghelly se tu navíc točí podobně skvělé hollywoodské filmy.

The Cave Hluboko v Karpatech takhle jednou vědci objeví ruiny opatství ze 13.století. Při bližším průzkumu vyjde najevo, že opatství stojí u vchodu do obřího jeskynního systému. Místní biologové věří, že by ve slujích mohli přebývat dosud neznámí živočichové, a tak najmou skupinu amerických badatelů, kteří se s nimi do hlubin země vydají.
Američané přivezou supermoderní techniku a jde se na věc. Tehdy ještě nikdo netuší, co vlastně v hlubokých a temných jeskyních vědci najdou…
Hodně ale napoví dvě věci: přítomnost posvátných ruin a satanistické vzorce na stěnách jeskyně.

The Cave Děj The Cave se až neskutečně přesně shoduje s dějem knihy Jeffa Longa The Descent, která zase vychází z klasických děl Julese Verna a H.G. Wellse.
Právě The Descent měl původně pro plátno adaptovat David S. Goyer (Blade, Batman začíná (Batman Begins)), ale projekt vyzněl do ztracena. Místo něj se blanami realizace prokousal Prime Evil, později přejmenovaný na The Cave, ovšem bez nejmenší zmínky o tom, že by byl The Descent alespoň inspiračním zdrojem filmu.

The Cave je debutem Brucea Hunta, pomocného režiséra na Matrixu.
Představitelem hlavního hrdiny je Cole Hauser, který ztvárnil hlavní roli v thrilleru Paparazzi a k vidění byl i ve filmech Rychle a zběsile 2 (2 Fast 2 Furious), nebo Slzy slunce. Ostatní herci se objevují spíš v televizních produkcích.
Kameramanem je Ross Emery, druhý kameraman z Matrixu.

The Cave zatím vypadá jako totální béčko, neinspirovaný mix Vetřelce a Vymítače ďábla. Pořád ale existuje naděje, že se z Hunta vyklube trashový vypravěč typu Paula W.S. Andersona.

Premiéra v USA: 8. 4. 2005

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.