Jennifer Love Hewittová

29. 8. 2008 - 11:37 | Téma | red

Jennifer Love Hewittová zdroj: tisková zpráva

Své nejlepší roky si Jennifer Love Hewittová prožívala ve druhé polovině devadesátých let, kdy patřila k hvězdám televizní série Správná pětka

Jennifer Love Hewittová Své nejlepší roky si Jennifer Love Hewittová prožívala ve druhé polovině devadesátých let, kdy patřila k hvězdám televizní série Správná pětka. Na filmovém plátně se prosadila rolemi elegantních, avšak povrchních hrdinek hororů (Tajemství loňského léta, 1997) i romantických komedií (Před svatbou ne!, 2000). Nepříliš šťastným výběrem rolí však v posledních letech ze slávy spíše ustoupila.

Jennifer Love Hewittová se narodila 21. února 1979 v texaském městě Waco do lékařské rodiny Pat a Dannyho Hewittových. Krátce po jejím narození se však manželství rodičů rozpadlo a o Jennifeřinu výchovu se starala ambiciózní matka, která svou dceru důsledně vedla ke kariéře v showbyznysu. Už ve třech letech se tak Jennifer poprvé objevila na jevišti jako zpěvačka a od pěti navštěvovala lekce stepu a baletu, aby se následně stala členkou tanečního souboru Texas Show Team. A v jejích deseti letech se s matkou přestěhovaly do Los Angeles, kde prvně postavila před kamerou – nejdřív v reklamě, posléze ve svém prvním z mnoha televizních seriálů, Kids Incorporated (1989-1991).

Jennifer Love Hewittová ve filmu Před svatbou ne! Jennifer se brzy stala oblíbeným hollywoodským dítkem, do nějž své (nikoli marné) naděje vkládali producenti filmoví, televizní i hudební (v roce 1992 jí vyšlo první album Love Songs, svůj pěvecký talent ostatně nedávno potvrdila už svou čtvrtou deskou BareNaked). Na obrazovkách se Hewittová uplatnila například v sitcomu Shaky Ground (1992-1993) nebo dobrodružné sérii McKenna (1994). Její doménou se ale stala rodinná melodramata, jež neměla daleko k označení soap-opera. Seriál The Byrds of Paradise (1994) o učiteli a jeho třech dětech, vyrovnávajících se se ztrátou manželky (respektive matky) ještě ohromujících čísel co do počtu epizod nedosáhl, to Správná pětka (1995-1999) patřila mezi trvalky amerických televizí. A Hewittová byla jedním z důvodů, proč vůbec sledovat příběhy pětice sourozenců, kteří při autonehodě ztratili oba rodiče. Vždyť si její hrdinka, živelná Satan Reevesová, chodící s jedním z ústředních bratrů, vysloužila v letech 1999 a 2000 dokonce vlastní televizní sérii Time of Your Life.

Jennifer Love Hewittová Na filmovém plátně Hewittová debutovala nepříliš důstojně – objevila se v dětské fantasy Munchie (1992) od mistra braku Jima Wynorskiho. Nedlouho poté uplatnila v komedii Sestra v akci 2 (1993) své pěvecké nadání jako jedna z žaček nonkonformní učitelky hudby v podání Whoopi Goldbergové. Po seriálové přestávce se pak v roce 1996 na plátna Hewittová vrací sérií teenagerských snímků, které se pokoušejí těžit z její popularity u mladých diváků. Obvykle se prezentovala rolemi lepých a oblíbených, avšak prostinkých dívek. Asi největšího úspěchu se jí dostalo jako ústřední hrdince dvou hororových snímků Tajemství loňského léta (1997) a Tajemství loňského léta 2: Rok poté (1998), vyprávějících o partičce přátel pronásledovaných pomstychtivým vrahem. Z výraznějších titulů pak zmiňme ještě romanci Poslední mejdan (1998), kde se představila v roli školní krásky Amandy. Opačnou úlohu ryzí dívky se srdcem i mozkem na správném místě naopak ztělesnila v jiné romantické komedii Trojská válka (1997).

Jennifer Love Hewittová ve filmu Garfield S přechodem do úloh dospělých žen Hewittová vsadila na svůj komediální talent, střídavé (ne)úspěchy při volbě rolí ji však připravily o místo na výsluní a zařadily ji mezi hvězdy nižší svítivosti. A přitom třeba v satiře na hudební průmysl Comeback (1999) dokázala jako začínající manažerka Cate zastínit kupříkladu Willa Ferrella či Bena Stillera. V komedii Před svatbou ne! (2001) pak vytvořila zajímavý herecký pár se Sigourney Weaverovou – ztělesnily totiž duo sňatkových podvodnic. Ačkoli se v úloze svůdnice dokonale využívajících ženských půvabů musela Hewittová cítit jako doma, hned vzápětí si vyzkoušela role racionálních žen, kterým je atraktivní vzhled spíše na obtíž. V těchto rolích však Hewittová dosti tápe, jak museli uznat diváci nevydařené špionážní komedie s Jackiem Chanem Smokink (2002) nebo dvou filmových příběhů o populárním líném kocourovi Garfield (2004) a Garfield 2 (2006), v nichž ztělesnila veterinářku Liz. Má menší roličku ve Stillerově komedii Tropická bouře (2008).

Slibněji než filmové role Jennifer Love Hewittová v posledních letech vypadají její role televizní. Vždyť v dramatu Příběh Audrey Hepburnové (2000) ztělesnila slavnou hollywoodskou hvězdu let šedesátých – a i když ze srovnání s originálem nevyšla zrovna nejlépe, získala do portfolia svých rolí další pozoruhodný zápis. Zcela jinou kategorii úloh zastupuje fantastický seriál Ghost Whisperer (2005-2006), v němž se Hewittová objevuje jako dívka se schopností promlouvat s duchy zemřelých. Její působení na obrazovce však vyšperkovala především cynická a sebestředná Katya Livingstoenová, antihrdinka satiry Confessions of a Sociopathic Social Climber (2005), v níž Hewittová pozoruhodným způsobem shrnula své předchozí herecké působení v rolích povrchních krásek. Také ve světle tohoto snímku je zřejmé, že Jennifer Love Hewittové herecké nadání neschází. Bude-li tedy uvážlivě volit úlohy, pak má tato stále ještě mladá a nadějná herečka před sebou spoustu hvězdných okamžiků.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.