Jeepers Creepers 2

27. 8. 2008 - 11:02 | Téma | red

Jeepers Creepers 2 zdroj: tisková zpráva

Volné pokračování poměrně úspěšného horroru o vesmírné klatbě skryté v zemi režíruje vcelku neočekávaně režisér prvního dílu Victor Silva

Volné pokračování poměrně úspěšného horroru o vesmírné klatbě skryté v zemi režíruje vcelku neočekávaně režisér prvního dílu Victor Silva. Buď ale sám neměl zájem, nebo mu inspirace došla ještě než začal psát scénář.

Creeper Pokud byste totiž někdy chtěli napsat horror, pak Jeepers Creepers 2 by vám mohl být skvělou učebnicí jak to nedělat. Režisér především porušuje nepsané zákony žánru a buď opravdu nemá potuchu, jak vyvolat děs, anebo mu to za to jednoduše nestálo: Příšerník Creeper je nezničitelný. Nelze ho prostě zabít. Je možné se jenom schovat a modlit se, že si vás nevšimne. Na rozdíl od tornáda má ale čuch. Creeper, jakási noční můra zemědělce typu Přemka Podlahy, je v pozdějších stádiích snímku sakumprásk hlavním hrdinou. Je téměř v každém záběru. Jeho vizáž postrádá jakoukoli originalitu, pokud tedy za originální neberete, když je tam všechno. Vypadá jako Freddy s křídlama. Úplně jak nějaká přerostlá vážka. Pravá legrace začíná s nástupem vizuálních efektů. Především souboj Taggart Vs. Creeper, kdy starý Taggart zasáhl Creepera harpunou a příšerník teď zkrz lano jeho autem zmítá. Vypadá to, jako kdyby spíš lano zmítalo Creeperem, jak je zfušované. To, že celá sekvence připomíná obrácené Čelisti nepovažuji za vtipné, stejně jako dalších sto odkazů na mistrovská kina.

Má chlupatý nohy! Zápletka: třiadvacet let před Jeepers Creepers, léto, farma. Creeper čapne kluka a otec (Teggart – Ray Wise) se po texasku nasíří.Mezitím si příšerník vyhlédne autobus s chutnými basketbalisty. Zablokuje jim mobily, bus zneškodní několika přesně vrženými shurikeny a už si leští příbory. Parta ječících výrostků se ztenčuje, přičemž tu mezi nimi překvapivě vyrůstá dokonce konflikt, kdy jeden z nich je opravdu hodně sobecký, ale jinak tvoří bezbarvé stádečko, ze kterého je možné ukrajovat naprosto bezpečně, bez uronění slzy. Mezitím otec Taggart s tou svou harpunou se napíchne na policejní hlášení a svou vyhlášenou texaskou přirozeností Creepera vystopuje. Ach on ještě neví, že Creepera nejde zabít. Není nad to mít sny a vize, jako někdo. Pokud bylo v původních Jeepers Creepers smítko tajemna a strachu, pak dvojka je nudný mix mezi teenagerskou vyvražďovačkou a pomstychtivým ‚Kill Creeper‘.

Až na poslední dvě minuty tu chybí jakýkoli moment překvapení, nebo nápadu. Jeepers Creepers 2 jsou spíše parodii typu Scary Movie, než skutečný horror. Mluvit tady o hereckých výkonech by bylo dehonestací toho výrazu. Technická stránka, jak již vidno z referencí o efektech, nestojí za nic. Jeepers Creepers 2 je film na hodně brzké odpoledne, nebo rovnou na video. Zbytečný blábol.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.