Jeden svět 2006

25. 1. 2008 - 9:57 | Téma | red

Jeden svět 2006 zdroj: tisková zpráva

Startuje festival dokumentů o lidských právech Jeden svět. 1. - 9. 3. v Praze, poté v regionech. První polovina března bude v českých artových kinech patřit již osmému ročníku stále populárnějšího festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět

První polovina března bude v českých artových kinech patřit již osmému ročníku stále populárnějšího festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. V Praze se uskuteční od 1. do 9. března 2006, aby se vzápětí přesunul i do regionů.

Zahajovacím snímkem festivalu, který celkem promítne téměř 120 dokumentů ze 40 zemí světa, bude Darwinova noční můra (Darwin's Nightmare) Huberta Saupera o okounovi nilském, který se drasticky přemnožil v tanzanijském jezeře Victoria. Film je nominován na Oscara a míří i do normální distribuce.

Velkými kapitolami letošního Jednoho světa jsou Afrika, soužití Evropanů s muslimy, nebo Gender Montage: Filmy z postsovětského prostoru, které zachycují postavení žen v postsovětských zemích. Sekce Zentropa Real představuje dokumentární produkci z dceřiné společnosti firmy Zentropa, založené Dánem Larsem von Trierem. Nebude chybět ani kolekce českých dokumentů.

Král afroreggae Ojedinělou akcí je Oscarový maraton. V předvečer udílení letošních Oscarů, tedy v sobotu 4. března budou moci diváci shlédnout na letošního Oscara nominovaný dokument Kdo s koho (Street Fight) Marshalla Curryho a tři další filmy z přednominační listiny Americké filmové akademie. Nechybí mezi nimi hudební dokument Matta Mocharyho a Jeffa Zimbalista Král afroreggae (Favela Rising) z prostředí výbušného Ria de Janeira.
Některé filmy nabídne festival také on-line.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.