Jak vznikal film Noc s nabroušenou břitvou

21. 10. 2005 - 12:03 | Téma | red

Jak vznikal film Noc s nabroušenou břitvou zdroj: tisková zpráva

Alexandre Aja, režisér a spoluscenárista, natočil film s jednoduchým příběhem, který má vyvolat strach

Alexandre Aja, režisér a spoluscenárista, natočil film s jednoduchým příběhem, který má vyvolat strach. Pro úspěch Noci s nabroušenou břitvou si Alexandre Aja vybral ke spolupráci Grégory Levasseura, s nímž se vždy se výborně doplňovali. Scénář napsali spolu, potom se Alexandre staral o jeho realizaci a Grégory se věnoval výtvarné stránce filmu. V Noci s nabroušenou břitvou chtěli oba vzdát hold hororovým filmům, které je oba poznamenaly, když byli mladší (Evil Dead, Masakr motorovou pilou, Shining, Noc masek…).

Alexandre a Grégory plánovali, že se celý příběh odehraje pouze v domě, vrah tam měl proniknout a obrana proti němu měla trvat až do rána. Brzy si však uvědomili, že je to příliš omezuje, a proto se rozhodli rozšířit hon i vně domu a ze tmy vytvořili dusivou stěnu. Zabiják se nejprve zjeví jen jako neurčitá postava, existuje ve svých činech, v těžkém dýchání, pomalých krocích, v břitvě, ve své kombinéze…

Philippe Nahon se nechal přesvědčit, aby přijal roli zabijáka. Philippe zmíněnou postavu hrát nechtěl, zdála se mu příliš temná, násilná, a nesympatická. Zabiják nemá jméno, je to někdo, kdo zřejmě žije v okolí domu, krvežíznivý, psychicky nemocný člověk, kterého nic nezastaví. Ve filmu řekne pět šest vět, v první části jsou vidět pouze jeho záda, nohy nebo ruce. Veškeré hraní spočívá ve zhmotnění hrozby. Při natáčení se dbalo hlavně na délku gest pro zdůraznění masivní stránky a na povahovém ražení. Philippe Nahon měl pouze jediný kostým – kombinézu, jakou mívají automechanici.

V klíčové scéně hrají s Marií v opuštěných sklenících uprostřed lesa hru na schovávanou. Jejich konfrontace je velmi násilná, ona mu znetvoří obličej klackem pokrytým ostnatým drátem. Po celý film není Phillipův obličej vidět, a pak se náhle objeví opuchlý a zjizvený. Herec strávil hodiny v maskérně, aby měl na hlavě více než padesát jizev. Při prvních záběrech se Cécile nepodařilo zastavit úder klackem omotaným ostnatým drátem a Phillip jím dostal naplno do hlavy. Naštěstí zbraň byla pouze replika. Technici se poté rozhodli instalovat mimo záběr nějaký sloup, do kterého mohla bít plnou silou. Phillip Nahon rád hraje role, které se mu nepodobají. V jediném filmu terorizuje k smrti dvě dívky, zabije psa, usekne otci hlavu a podřízne krk matce.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

V zajetí démonů 3 se inspiruje skutečným případem vymítání ďábla

V zajetí démonů 3 se inspiruje skutečným případem vymítání ďábla

23. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na V zajetí démonů 3 je tady a vrací se v něm všichni staří známí.
Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.