Intermission

28. 5. 2007 - 12:06 | Téma | red

Intermission zdroj: tisková zpráva

Režijní debut Johna Crowleyho je zajímavý zeména díky silnému hereckému obsazení, které je v silném kontrastu s formou malého, nebo chcete-li nezávislého filmu

Režijní debut Johna Crowleyho je zajímavý zeména díky silnému hereckému obsazení, které je v silném kontrastu s formou malého, nebo chcete-li nezávislého filmu.

Intermission Intermission je mozaikou několika příběhů, které se na těsné ploše menšího města neodbytně proplétají a ovlivňují. Dominový efekt situací, které vedou k thrillerovému vyvrcholení, však není Crowleyho prioritou. Režie dává přednost komediálnímu aspektu a potěší drobnými démanty – viz řidiči městských autobusů, kteří během šichty zastaví své vozy a od volantu jen tak poklábosí.
Už volbou prostředí staví Crowley na tradici ostrovní sociální kinematografie. Proto nepřekvapí, že hrdiny Intermission jsou skladníci ze supermarketu, autobusák, zlodějíček, detektiv.

Intermission právě uzavřený mladý skladník John (Cillian Murphy) se před nedávnem rozešel s Deirdre (Kelly Macdonaldová), a poněkud jej rozhodilo, že Deirdre si okamžitě narazila bankovního úředníka. Ten se kvůli dívce rozešel po 14 letech s manželkou, která se z toho pak snaží vzpamatovat na diskotéce pro starší, kde sbalí Johnova kamaráda… Mezitím detektiv Jerry Lynch svérázně deklaruje pifku na zloděje Lehiffa (Colin Farrell), když mu pomočí nohy. Lehiff plánuje přepadení banky. V tom mu pomůže Mick (Brian F. O'Byrne), propuštěný řidič autobusu a John. Celá akce totiž tkví v tom, že Deirdre bude vzata do zajetí a bankovní úředník pod nátlakem donese peníze. A mezitím ještě Deirdrina sestra Sally (Shirley Hendersonová) prochází složitým vývojem od nenávisti všech mužů (jeden jí provedl nepěknou věc, a nemyslím tu, která vás napadne jako první) k touze. A to se už o Jerrym a jeho životě chystá televizní dokument…

Intermission Figur je zkrátka dost a divák o ně má zájem především díky dobrému obsazení. Světově nejznámější je určitě Colin Farrell. Pozornost i zde strhává svým živelným projevem, jaký známe z Telefonní budky, Daredevila, či Testu. Ačkoli je Farrell jako Lehiff přesný, postava vyžaduje právě jen „to samé“ živelné nasazení a nic jiného. Složitější výkon dává Cillian Murphy, známý z 28 dní poté a Návratu do Cold Mountain. Jeho John si totiž uvědomuje svojí chybu a chce Deirdre zpátky. Crowley myslím mohl obětovat některé z podružnějších dějů (autobusák, filmař) a hlouběji prozkoumat stav Johnovy duše okolo okamžiku, kdy souhlasí s přepadem Deirdre.


Intermission Kelly Macdonaldová (Trainspotting, Gosford Park) je jako Deirdre bezchybná a také by zasloužila víc prostoru. Starý harcovník Colm Meany (Mike Blueberry, Star Trek Hluboký vesmír 9) odvádí skvělou práci jako detektiv Jerry a Shirley Henderson (Wilbur se chce zabít, Nonstop párty zase svým charismatem nadmíru zviditelňuje Sally.

Světla jsou realistická, kamera většinou ruční. Obé odpovídá zvyklostem většiny (britských) nezávislých filmů. Je však třeba připomenout, že v případě Intermission rozhodně nejde o z nouze ctnost – všechny dramatické sekvence jsou nasnímané brilantně, s perfektní orientací v prostoru.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.