Illusion se vrací

29. 1. 2008 - 8:32 | Téma | red

Illusion se vrací Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Smutná realita, kdy na území Vinohrad nepromítá jediné kino, skončí 18. dubna. Po necelém roce, kdy Filmový podnik hlavního města ukončil provoz v kině Illusion v Maceškově paláci, se zde opět odehraje filmové představení. Kino si vloni na podzim pronajal režisér Miloslav Šmídmajer, který získal důvěru jak majitelů domu, tak i městské části, projektem, v němž slíbil obnovit tradiční kino, s českými a zajímavými filmy a za vstupné, které nikomu neutrhne kapsu. Jak p. Šmídmajer uvádí, obnova kina byla náročnější, než se čekalo: náklady přesáhly 4 miliony Kč, slíbená pomoc magistrátu hlavního města a dalších sponzorů se nekonala

illusion
Jak p. Šmídmajer uvádí, obnova kina byla náročnější, než se čekalo: náklady přesáhly 4 miliony Kč, slíbená pomoc magistrátu hlavního města a dalších sponzorů se nekonala. Půl milionem Kč (dotace spojené se závazkem nejméně pětiletého provozu) přispěla městská část Praha 2, významně pomohl i vlastník budovy, rodina Ing. Aloise Macešky, když některé úpravy zajistil vlastním nákladem. Zásadní pro kvalitu budoucího promítání bude nové ozvučení a odhlučnění, stejně tak jako nová projekční technika a velké plátno. Kvalitě zvuku a obrazu padlo za oběť i několik řad míst pod balkonem, kde se zvuk lomil. Pohodlnější budou i sedačky, i když nejsou zcela nové – byly totiž odkoupeny z kina Galaxie. Do kina se vrátí část původního personálu v čele s vedoucí paní Tesárkovou a promítačem Kuchařem.

Na jaký se můžeme těšit program? Pro rozjezd kina se podařilo zajistit nové české filmy (Rok ďábla, Andělská tvář, Perníková věž, Výlet), mezi kterými se objeví i cizí filmy natáčené v Čechách (Hartova válka) a filmy evropské provenience. Odpolední představení, určená teenagerům, budou ovšem obsahovat i současnou americkou produkci . V dubnu a květnu a potom znovu od září se v neděli odpoledne budou promítat dětská představení. Filmy by se měly střídat po týdnu, program na duben je uveden níže.

illusion
Při představování projektu obnovy kina se hovořilo také o pořádání mimořádných akcí - minifestivalů, profilů významných osobností a podobně. Tyto akce jsou zatím v jednání a mělo by na ně dojít během podzimu, hovoří se například o možné návštěvě Seana Conneryho, který by měl natáčet v Praze.

Městská část slíbila přispět nejen na rekonstrukci, ale i na provoz, bude-li to potřeba. Jak připomněla místostarostka Prahy 2, paní Jarmila Cechnerová, 30% obyvatel Prahy 2 je v důchodovém věku a nedá se čekat, že by vyráželi za kulturou do multiplexů na okraji Prahy nebo platili 150 korun za vstupenku. V Illusionu bude platit pravidlo, že lístek stojí 80 korun, ve výjimečných případech do stovky, ale třeba na dětská představení bude stačit poloviční obnos. Co je ale hlavní - Illusion bude opravdickým kinem, s nezaměnitelnou atmosférou, místem, kde si nejlíp vychutnáte velké příběhy filmového plátna. Bez takového by vinohradská kultura nebyla kompletní.Kino Illusion - program na duben:

18.-24. 4.
ROK ĎÁBLA - ČR - 15.30, 17.30, 20
21. 4.
Z PEKLA ŠTĚSTÍ 2 - ČR - 13.30


25.4.-1.5.
ANDĚLSKÁ TVÁŘ - ČR - 15.30, 17.30, 20
28.4.
UKRADENÉ SLUCHÁTKO - ČR - 13.30

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.