Hulk

- Téma autor: red

Napjatě očekávané filmové zpracování slavného comicsu Hulk konečně dorazilo do kin, je však přijímáno velmi rozpačitě. Tvůrčí tandem James Schamus (scénář) a Ang Lee (režie), kteří stáli například za úspěšným Tygrem a drakem, sliboval úžasnou podívanou

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Hulk
Tvůrčí tandem James Schamus (scénář) a Ang Lee (režie), kteří stáli například za úspěšným Tygrem a drakem, sliboval úžasnou podívanou. Jen absolutní filmový ignorant by počítal s tím, že Ang Lee natočí čistokrevnou akční comicsovou podívanou. Ale je vcelku překvapením, že Lee z filmu udělá vyložené psychologické drama se zdlouhavými scénami a stvoří absolutní podivnost. Pro mě osobně dost nepříjemným.

Hulk
Lee natočil filmový experiment, pojal comics o vědci, který se mění v zelenou příšeru z psychologické stránky. Jeho výtvor však pohromadě příliš nedrží, což je vina i přehnaně dlouhé stopáže. Navíc první akce přijde až zhruba v polovině filmu, což je na comicsový film hodně pozdě. Několik dobrých scén a trocha akce výsledek sice zachraňuje, přesto se nelze zbavit dojmu, že tahle nudná podivnost není zrovna tím pravým ořechovým. Lee zkouší ve filmu navodit dojem, jako bychom četli comics. Prolíná obrazy a samotný děj se každou chvíli odehrává paralelně v různých rámečcích. Ano, je to nápadité a zajímavé, ale působí to rušivě a divák se těžko v ději orientuje.

Hulk
Ang Lee nestvořil vyloženě špatný film, ovšem ukousnul si příliš velké sousto a svůj cit pro psychologický vývoj postav tentokrát zkoušel aplikovat v žánru, který si žádal přeci jen jiný přístup. Pokud se chcete vyvarovat případného zklamání, uděláte nejlépe, když zapomenete na upoutávky plné akce a na to, co jste od filmové adaptace Hulka čekali. Rozhodně nejde o klasickou comicsovou podívanou.

Na SPECIÁL o Hulkovi

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.