Hulk

9. 9. 2005 - 19:06 | Téma | red

Hulk Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Napjatě očekávané filmové zpracování slavného comicsu Hulk konečně dorazilo do kin, je však přijímáno velmi rozpačitě. Tvůrčí tandem James Schamus (scénář) a Ang Lee (režie), kteří stáli například za úspěšným Tygrem a drakem, sliboval úžasnou podívanou

Hulk
Tvůrčí tandem James Schamus (scénář) a Ang Lee (režie), kteří stáli například za úspěšným Tygrem a drakem, sliboval úžasnou podívanou. Jen absolutní filmový ignorant by počítal s tím, že Ang Lee natočí čistokrevnou akční comicsovou podívanou. Ale je vcelku překvapením, že Lee z filmu udělá vyložené psychologické drama se zdlouhavými scénami a stvoří absolutní podivnost. Pro mě osobně dost nepříjemným.

Hulk
Lee natočil filmový experiment, pojal comics o vědci, který se mění v zelenou příšeru z psychologické stránky. Jeho výtvor však pohromadě příliš nedrží, což je vina i přehnaně dlouhé stopáže. Navíc první akce přijde až zhruba v polovině filmu, což je na comicsový film hodně pozdě. Několik dobrých scén a trocha akce výsledek sice zachraňuje, přesto se nelze zbavit dojmu, že tahle nudná podivnost není zrovna tím pravým ořechovým. Lee zkouší ve filmu navodit dojem, jako bychom četli comics. Prolíná obrazy a samotný děj se každou chvíli odehrává paralelně v různých rámečcích. Ano, je to nápadité a zajímavé, ale působí to rušivě a divák se těžko v ději orientuje.

Hulk
Ang Lee nestvořil vyloženě špatný film, ovšem ukousnul si příliš velké sousto a svůj cit pro psychologický vývoj postav tentokrát zkoušel aplikovat v žánru, který si žádal přeci jen jiný přístup. Pokud se chcete vyvarovat případného zklamání, uděláte nejlépe, když zapomenete na upoutávky plné akce a na to, co jste od filmové adaptace Hulka čekali. Rozhodně nejde o klasickou comicsovou podívanou.

Na SPECIÁL o Hulkovi

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.