Hudební DVD

29. 1. 2008 - 13:14 | Téma | red

Hudební DVD zdroj: tisková zpráva

FFF 2004 MANU CHAO BABYLONIA EN GUAGUA Koncert: Radio Bemba Sound System 62 min. Režie: François Bergeron Mix:Renaud Letang Záznam koncertu v Paříži (Velký sál v La Villette), 4


MANU CHAO
BABYLONIA EN GUAGUA

Koncert: Radio Bemba Sound System
62 min.
Režie: François Bergeron
Mix:Renaud Letang
Záznam koncertu v Paříži (Velký sál v La Villette), 4. a 5. září 2001

Mano Chao, narozen v Paříži 21. června 1961 ve španělské rodině, založil v roce 1985 rockovou skupinu Hots Pants. Úspěch ve Francii i ve světě zaznamenal až se skupinou Mano Negra založenou o tři roky později. V roce 1994 se skupina rozpadá. A tak Mano Chao zakládá další skupinu v Madridu Radio Bemba, se kterou koncertuje všude po světě. Cestuje po Jižní Americe s kytarou a mobilním malým studiem, ve kterém nahrává dvě alba Clandestino a Proxima estacion: Esperanza, která jsou velmi úspěšná a patří mezi nejprodávanější alba francouzské produkce v zahraničí. Manu Chao se dostává do povědomí svým angažovaným postojem za jiný svět a vydává ve Francii album Sibérie m’était contéee, které se prodává pouze v novinových stáncích.


DaftPunk-Interstella5555 DAFT PUNK a LEIJI MATSUMOTO
INTERSTELLA 5555

Animované hudební sci-fi
65 min.
Animace: Leiji Matsumoto

Synopse :
Čtyři hudebníci z jiné galaxie jsou obětí únosu démonického manažera, který s nimi má v úmyslu založení nejlepší skupiny světa.

Hudba skupiny Daft Punk a estetika animace Leiji Matsumota v této animované hudební odysee tvoří úplně nový žánr. Guy-Manuel de Homen-Christo a Thomas Bangalter se setkali ve 13 letech a chodili do stejné školy i třídy. V 17-ti letech vydali první single, který kritika hodnotila jako „daft punk“, tím se definitivně rozhodlo i o názvu kapely, jejíž styl house music kombinovaný s technem se nakonec stal slavným po celém světě. Spolu s Matsumotem jsou autory scénaře k jejich hudebnímu sci-fi Interstella 5555 : the 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem. Matsumoto je také autorem klipů z alba Discovery.


Live at Union Chapel YOUSSOU N’DOUR
LIVE AT UNION CHAPEL

Záznam koncertu z Union Chapel v Londýně v prosinci 2002
117 min.

Youssou N’Dour se narodil v 1959 v Dakaru. V době dospívání si uvědomil svůj pěvecký talent, ale také nadání pro skladbu. Nejprve zpíval na rodinných oslavách, po klubech. Mezinárodního uznání se mu dostalo později při spolupráci s mnoha zahraničními umělci, jako jsou např. Peter Gabriel nebo Neneh Cherry. Byl zvolen africkým umělcem století v roce 1999. Youssou N’Dour, člen spojených národů a Unicefu, pořádá benefiční koncerty pro děti a nemocné virem HIV nebo pro Amnesty International.


Aznavour CHARLES AZNAVOUR AU PALAIS DES CONGRES 2000

Režie záznamu koncertu: Gérard Pullicino
135 min.
Charles Aznavour, vlastním jménem Aznavourian, se narodil v roce 1924 v Paříži arménským rodičům. Jeho profesionální dráha začala v devíti letech v divadle. Skládal písně pro mnoho umělců, také pro Edith Piaf. V padesátých letech se prosadil jako interpret, odjíždí na mezinárodní turné. Úspěch ve Francii a po celém světě, který oslavuje koncertem při svých 80. narozeninách, přetrvává až dodnes. Záznam koncertu Charlese Aznavoura z Kongresového paláce v Paříži v roce 2000 zachycuje nejlepší skladby tohoto proslulého interpreta francouzské hudební scény.


Air Eating Sleeping Waiting and Playing AIR
EATING SLEEPING WAITING AND PLAYING

Režie: Mike Mills
60 min.
Záznam z turné skupiny Air v New Yorku, Londýně a Paříži z roku 1998.

Jean-Benoît Dunckel a Nicolas Godin, přátelé ze školních let, nahráli v devadesátých letech několik elektronických skladeb a vydali první album Moon safari v roce 1998 pod jménem Air. Tímto albem, které je vydáno ve více jak čtyřiceti zemích, získali okamžitý úspěch. Od té doby Air vydalli dvě další alba a složili hudbu k prvnímu filmu režisérky Sophie Coppoly The Virgin Suicides a vydali i úspěšný remix.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.