Hotel pro psy

8. 4. 2009 - 9:03 | Téma | red

Hotel pro psy zdroj: tisková zpráva

Sourozenci Andi and Bruce ( Emma Robertsová a Jake T. Austin) jsou sirotci a již několik let jim sociální péče obstarává pěstouny

Sourozenci Andi and Bruce (Emma Robertsová a Jake T. Austin) jsou sirotci a již několik let jim sociální péče obstarává pěstouny. Během té doby se jim daří ukrývat chytrého pejska teriéra, kterého zachránili od potulného života na ulici a pojmenovali ho Friday (Pátek). Za tři roky s nimi vystřídal pět různých rodin. Ale zdá se, že už se skrývání psa nepodaří. Jejich poslední pěstounská rodina, protivný a sobecký pár Lois a Carl Scudderovi (Lisa Kudrowová a Kevin Dillon) touží po slávě rockových hvězd, ale psy nesnáší. Rádi by se zbavili i dětí. Je to ale poslední šance pro sourozence zůstat spolu. Mezitím se Friday spřátelí se dvěma psy, kteří našli útočistě v opuštěném hotelu. Dovede tam Andi a Burce a ti se stanou záchránci opuštěných psů. Hotel je velký a dá se v něm ubytovat slušná řádka hafanů všech velikostí a ras. Bruce má talent na konstrukci různých podivuhodných přístrojů a konstrukcí, které dětem pomáhají v chodu záchranného střediska pro psy. Psi potřebují jíst, hrát si a vést normální psí život, nebo alespoň jeho variantu.

Friday je velmi schopný pes. Umí používat nejrůznější přístroje a dokáže mnoho naučit i jiné psy. Friday je také schopný zloděj párků a vůbec jídla, fantastický běžec a umí se nejenom dostat z obojku ale také do něho vlézt. Čapkova Dášeňka by se divila... Pejskové, hafani, rafani, a hlavně hvězda filmu, Friday jsou to nejlepší v tomto filmu. Jsou dobrými herci, jsou přirození, s velkou škálou emocí vytvářejí přesvědčivé psí postavy. A to prosím ani Friday nedostal patřičný reklamní titulek. Skutečnost, že herec má čtyři nohy, by neměla stát v cestě nominaci na Oscara...

V hotelu mají psi pouliční hydrant jako záchodek, běhají na pásu, používají mašinku, která jim hází kosti, jezdí na „výlety“ v nehybném vozidle, před jehož okny je promítána ubíhající krajina se zvukovým varováním, aby nikdo nevystrkoval packy ven za jízdy. Starý hotel je nejenom veliký, ale také zdobně ornamentální, s dlouhými chodbami, prostornými sály, opuštěným nábytkem a pokoji, kde jsou skříně plné zapomenutého šatstva. Prostě všechno, co si může dítě či pes přát.

Lidské postavy ve filmu bojují s různými protivenstvími. Zmínění pěstouni kromě laciné hlučnosti, trpí i přesvědčením, že je Andi a Bruce okrádají. Sourozenci, hlavně Andi, jsou vystaveni pohrdání a šikanám spolužáků, bolestem první lásky a vůbec dospívání. Odpovědný a hodný sociální pracovní (Don Cheadle) pro ně dělá, co může. Jejich dva spolupracovníci a kamarádi Dave (Johnny Simmons) a Heather (Kyla Prattová), které Andi potkala v obchodu se zvířecími potřebami, jsou podstatnou oporou v péči o psí hotel. Na druhé straně je tu policie, rasové a vůbec byrokratická mašinérie.

Film má jednoduchý příběh, bez překvapení v zápletce. Ale je to milá komedie s příjemnými scénami popisujícími vztahy mezi psy a lidmi. Je určena hlavně pro mladší diváky, ale hodí se jako lehká rodinná komedie. Najde se tu občas i obhroublý humor a nějaký ten nevkus, ale není toho tolik, aby to bylo nevhodné pro děti.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.
Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

V novém sci-fi dramatu Finch půjde o odhodlání titulního Finche (Hanks), jednoho z posledních lidí na světě, najít nového páníčka pro svého psa Goodyear.
Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.
Padla poslední klapka disneyovského Predátora

Padla poslední klapka disneyovského Predátora

15. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ani jsme se nenadáli a další Predátor je hotový, respektive míří z placu do postprodukce.