Hotel pro psy

8. 4. 2009 - 9:03 | Téma | red

Hotel pro psy zdroj: tisková zpráva

Sourozenci Andi and Bruce ( Emma Robertsová a Jake T. Austin) jsou sirotci a již několik let jim sociální péče obstarává pěstouny

Sourozenci Andi and Bruce (Emma Robertsová a Jake T. Austin) jsou sirotci a již několik let jim sociální péče obstarává pěstouny. Během té doby se jim daří ukrývat chytrého pejska teriéra, kterého zachránili od potulného života na ulici a pojmenovali ho Friday (Pátek). Za tři roky s nimi vystřídal pět různých rodin. Ale zdá se, že už se skrývání psa nepodaří. Jejich poslední pěstounská rodina, protivný a sobecký pár Lois a Carl Scudderovi (Lisa Kudrowová a Kevin Dillon) touží po slávě rockových hvězd, ale psy nesnáší. Rádi by se zbavili i dětí. Je to ale poslední šance pro sourozence zůstat spolu. Mezitím se Friday spřátelí se dvěma psy, kteří našli útočistě v opuštěném hotelu. Dovede tam Andi a Burce a ti se stanou záchránci opuštěných psů. Hotel je velký a dá se v něm ubytovat slušná řádka hafanů všech velikostí a ras. Bruce má talent na konstrukci různých podivuhodných přístrojů a konstrukcí, které dětem pomáhají v chodu záchranného střediska pro psy. Psi potřebují jíst, hrát si a vést normální psí život, nebo alespoň jeho variantu.

Friday je velmi schopný pes. Umí používat nejrůznější přístroje a dokáže mnoho naučit i jiné psy. Friday je také schopný zloděj párků a vůbec jídla, fantastický běžec a umí se nejenom dostat z obojku ale také do něho vlézt. Čapkova Dášeňka by se divila... Pejskové, hafani, rafani, a hlavně hvězda filmu, Friday jsou to nejlepší v tomto filmu. Jsou dobrými herci, jsou přirození, s velkou škálou emocí vytvářejí přesvědčivé psí postavy. A to prosím ani Friday nedostal patřičný reklamní titulek. Skutečnost, že herec má čtyři nohy, by neměla stát v cestě nominaci na Oscara...

V hotelu mají psi pouliční hydrant jako záchodek, běhají na pásu, používají mašinku, která jim hází kosti, jezdí na „výlety“ v nehybném vozidle, před jehož okny je promítána ubíhající krajina se zvukovým varováním, aby nikdo nevystrkoval packy ven za jízdy. Starý hotel je nejenom veliký, ale také zdobně ornamentální, s dlouhými chodbami, prostornými sály, opuštěným nábytkem a pokoji, kde jsou skříně plné zapomenutého šatstva. Prostě všechno, co si může dítě či pes přát.

Lidské postavy ve filmu bojují s různými protivenstvími. Zmínění pěstouni kromě laciné hlučnosti, trpí i přesvědčením, že je Andi a Bruce okrádají. Sourozenci, hlavně Andi, jsou vystaveni pohrdání a šikanám spolužáků, bolestem první lásky a vůbec dospívání. Odpovědný a hodný sociální pracovní (Don Cheadle) pro ně dělá, co může. Jejich dva spolupracovníci a kamarádi Dave (Johnny Simmons) a Heather (Kyla Prattová), které Andi potkala v obchodu se zvířecími potřebami, jsou podstatnou oporou v péči o psí hotel. Na druhé straně je tu policie, rasové a vůbec byrokratická mašinérie.

Film má jednoduchý příběh, bez překvapení v zápletce. Ale je to milá komedie s příjemnými scénami popisujícími vztahy mezi psy a lidmi. Je určena hlavně pro mladší diváky, ale hodí se jako lehká rodinná komedie. Najde se tu občas i obhroublý humor a nějaký ten nevkus, ale není toho tolik, aby to bylo nevhodné pro děti.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.
Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

12. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Před pár dny jsme tu měli první ukázku na Avatar 2, která se hned zařadila k těm vůbec nesledovanějším upoutávkám v historii.