Hory mají oči - preview

11. 7. 2008 - 13:52 | Téma | red

Hory mají oči - preview zdroj: tisková zpráva

Alexandre Aja, kluk, který v Noci s nabroušenou břitvou (Haute tension) předloni vymáchal rozkošnou Cécile de France v krvi jako týdenní kotě, to dělá znovu: Tentokrát s holkou s neméně mondénním příjmením, s Emilie de Ravin

Alexandre Aja, kluk, který v Noci s nabroušenou břitvou (Haute tension) předloni vymáchal rozkošnou Cécile de France v krvi jako týdenní kotě, to dělá znovu: Tentokrát s holkou s neméně mondénním příjmením, s Emilie de Ravin. A to celé podle Wese Cravena, kterému také na nové verzi The Hills Have Eyes zůstalo právo posledního sekáčku.

The Hills Have Eyes SYNOPSE:
The Hills Have Eyes je vyprávěnkou o rodině Carterových, běžné americké famílii z předměstí, která s přívěsem projíždí Amerikou. Cestou do Kalifornie se však Carterovým v poušti Nového Mexika podaří píchnout a auto nabořit. Taky aby nepíchli, když přes cestu ležely natažené zubaté železné pásy. Vzápětí se rodina stává obětí jiné rodiny. Rodiny zmutovaných človíčků z okolních skal a kopců, kteří přežili vládní atomové pokusy v této Bohem i štěstím opuštěné krajině. Následkem atomu jsou však k nepoznání deformovaní a kanibalismus je jim cizí jako nám nákup v supermarketu.

INSPIRACE:
The Hills Have Eyes napsal a natočil Wes Craven již v roce 1977. Šlo o variantu na Hooperův morytát The Texas Chain Saw Massacre, jehož slabého remaku v produkci Michaela Baye jsme se dočkali loni. Na vlně Texaského masakru se veze i sága o kapitánovi Spauldingovi a jeho rodině zabijáků v Domě tisíce mrtvol (House of 1000 Corpses) a povedenějším The Devil’s Rejects. V rozhodvoru pro magazín Fango Aja říká, že by The Hills Have Eyes rád natočil jako realistický thriller o přežití ve stylu Vysvobození Johna Boormana.

The Hills Have Eyes UPOUTÁVKA:
Klip začíná rekapitulací atomových pokusů v Novém Mexiku, zmiňuje jakési odbojné horníky a ukazuje následky zhoubného záření. Po uklidňující prostřední pasáži je závěrečná třetina směsí rychlých střihů i tiše napínavých okamžiků. Pro lámání tempa využívá režie motivu monochromatického obrazu a fotografie. A potom představuje titulní zbraň bijáku: nefalšovaný hornický krumpáč.
Trailer k The Hills Have Eyes je zejména v HD provedení silné kafe. Na finálním produktu by producenti rádi viděli omezení „R“ (do 15 let), první sestřih (který Aja hodnotí jako PG-13 (obdoba do 12 nevhodné) však od cenzorů MPAA vyfasoval tvrdé NC-17 (do 17 nepřístupné). Uklidněním pro Ajovy fanoušky může být, že necenzurovaná verze se určitě objeví alespoň na DVD.

The Hills Have Eyes OBSAZENÍ:
U masakrů se většinou nečeká, že se bude kloktat slavnou krví a tak tomu je i v The Hills Have Eyes. Emilie de Ravin je známá ze seriálu Lost, Dan Byrd se objevil v Těžké váze, Ted Levine v Gejše, Kathleen Quinlanová má doma nominaci na Oscara a Zlatý glóbus za Apollo 13 a Aaron Stanford hraje Pyra v X2 i X-Men 3.

TVŮRCI:
Alexandre Aja zaujal svým druhým celovečerákem, krvavou Nocí s nabroušenou břitvou, která byla až na posledních pět minut brilantním kouskem. Po The Hills Have Eyes by měl Aja režírovat zpracování komiksu Black Hole o zvláštní, sexuálně přenosné nákaze mezi mládeží, která způsobuje bizarní deformace. Původní Cravenův scénář adaptoval Aja spolu s Grégorym Levasseurem (tahle dvojka má na svědomí i text Noci s nabroušenou břitvou). Craven na remake dohlíží jako producent a jak zmíněno výše, má právo posledního střihu. Ze štábu Noci s nabroušenou břitvou si Aja vybral také kameramana Maxima Alexandreho. Speciální efekty má na starosti Franco Ragusa, který dělal na Umučení Krista a Životě pod vodou.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.