Holky to chtěj taky 2

1. 10. 2004 - 8:50 | Téma | red

Holky to chtěj taky 2 zdroj: tisková zpráva

Před třemi lety se německý filmový štáb režiséra Dennise Gansela pokusil vrátit úder americkým teenagerovským komediím typu Prci, prci, prcičky a natočil snímek Holky to chtěj taky

Před třemi lety se německý filmový štáb režiséra Dennise Gansela pokusil vrátit úder americkým teenagerovským komediím typu Prci, prci, prcičky a natočil snímek Holky to chtěj taky. Jednalo se o příběh trojice středoškolaček, které touží po svém prvním orgasmu. A po řadě více či méně vtipných eskapád, které se naštěstí dokázaly občas i vyhnout vulgárnostem, se všem třem podařilo dosáhnout úspěchu. Z filmu se stal (nejen) ve své domovině až překvapivě velký hit a druhý díl na sebe nenechal dlouho čekat. Opět se setkáváme s triem kamarádek, nyní již vysokoškolaček. Vedle blondýny Inken (Diana Amftová) a zrzky Leny (Karoline Herfurthová) brunetu Victorii nahrazuje Lucy v podání Jasmin Geratové. Tentokrát oním nespecifikovaným „to“ z titulu filmu není myšlen první (ani jakýkoli další) orgasmus, ale vlastní bydlení. Celkové vyznění druhého dílu je tak romantičtější než v případě jedničky, fandové prvního dílu se však nemusejí obávat, na sex dojde i nyní...

Dívčím hrdinkám chybí ke štěstí jediné: byt, v němž by našly kýžené soukromí. Koho by také bavilo neustále soupeřit o svůj pokoj s nevlastní matkou, která ho zabrala pro pochybné esoterické praktiky, jako je tomu v případě Inken, nebo se hádat jako Lena se svým přítelem, kterého zajímá jen vlastní muzika? Ještě, že je tu kamarád Flin, který často nechává celou trojici přespat ve stísněných prostorách svého pokoje v studentské ubytovně. Všechny nabízené byty jsou však nestydatě drahé, často i značně nevábné. Nezbývá než seznámit se s těmi správnými muži. Světácká Lucy se dozví, že by se k bytu mohla dostat přes Sebastiana, syna mnichovského bytového magnáta. Prý stejně jako ona studuje psychologii. Zatím však ve škole narazila pouze na vychloubačného spolužáka, který tvrdí, že je Sebastianovým nejlepším kamarádem. Leně, zklamané ze vztahu s muzikantem Lukasem, se začíná dvořit stomatolog Johan. Inken okouzlí bohatý soused Paul, když si všechny tři najmou na tři měsíce chatrný příbytek v podkroví.

Film Holky to chtěj taky 2 potvrzuje pravidlo, že úspěšnost romancí závisí na sympatičnosti mužských i ženských protagonistů a jejich vzájemné souhře. Snímek spolehlivě předvádí ty nesprávné partnery jako nesympatické, bohužel jim občas v této vlastnosti sekundují i hrdinové, kteří mají být kladní. Z trojice dívek se ukazuje relativně nejlépe Lena, snící romantička, jíž se stále nedaří najít toho pravého. Lucy vychází ze svých snah o zisk bytu spíše jako všehoschopná pragmatička než jako zamilovaná dívka. Inken je po nesčetných trapasech a předvádění své nešikovnosti politováníhodná, plní však dobře úlohu rozesmát publikum. Kladní mužští hrdinové jsou spíše v pozadí a nad jejich motivací „usilovat o holky“ není radno se příliš zamýšlet.

A jak je na tom tato komedie s humorem? Tvůrci pod vedením bývalého výtvarníka Petera Gersiny (film Holky to chtěj taky 2 je jeho celovečerním režijním debutem) patrně usoudili, že společně s postavami odrostlo i jejich publikum, a rozhodli se mu nabídnout komedii v porovnání s prvním dílem dospělejší a vkusnější. Se změnou ústředního tématu toto pokračování více šetří lascivními vtípky, ani nyní se však herci nevyhnuli častému pitvoření. Film navazuje na desítky jiných romantických komedií, když jeho scenáristka Maggie Perenová své hrdinky nechává setkávat se s muži, kteří jsou ve skutečnosti někým jiným, než za koho se zpočátku vydávají. Ke cti tvůrců slouží, že se i tentokrát vyvarovali vulgarit a nechutných záběrů. Použité vtípky jsou navíc dokonce místy humorné a lze se jim bez uzardění zasmát. Jedním dechem je ale také nutno dodat, že se zhusta jedná o žerty již mnohokrát viděné v jiných – a lepších – titulech. Ani velký počet snadno zapomenutelných žertů však jistě neubere tomuto titulu fanoušky, které hledá a nachází hlavně mezi mladšími diváky.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.