Hidalgo – soundtrack

25. 1. 2008 - 14:50 | Téma | red

Hidalgo – soundtrack zdroj: tisková zpráva

James Newton Howard se s Hidalgem opět po dlouhé době vrací na pole westernů ( Wyatt Earp), ale i dobrodružných filmů, které mu jako žánr již jsou velmi dobře známé ( Dinousaurus, Vertical Limit, Uprchlík)

James Newton Howard se s Hidalgem opět po dlouhé době vrací na pole westernů (Wyatt Earp), ale i dobrodružných filmů, které mu jako žánr již jsou velmi dobře známé (Dinousaurus, Vertical Limit, Uprchlík). Hned z počátku recenze mohu konstatovat, že se jedná o výtečný soundtrack, kterému nechybí množství silných dobrodružných melodií a atmosféry a s 31. prosincem tohoto roku možná leckdo nebude mít problém označit ho za vůbec nejlepší dobrodružný nářez uplynulého roku.

Rozjezd soundtrack je pomalý a trošku mystický, skladba Main Title servíruje spíše romantičtější hudbu, tedy v tom obrazném smyslu, brzy však v zapletení do flétny, smyčců a hoboje přijde příjemný hlavní motiv a s následujícími skladbami se rozjede westernová paráda. Don´t Waste Our Money náramně vykresluje atmosféru ospalého městečka ze západu Ameriky, jak ji asi znáte ze starých westernů a nese v mírně komičtějším rázu.

Prvního zápřahu se dočkáte v Arriving In The Desert, kde nechybí ani prvky východní arabské hudby znázorněné motivy zahranými na arabské strunné nástroje, perkuse a tamburínu. Je zajímavé (a je to tak dobře), že tenhle druh hudby na soundtracku dobře sedí s tou westernovou, protože se ho ještě v řadě skladeb dočkáme (Katib, Montage...).

Včetně mnoha dalších skladatelských schopností má Howard i cit pro napsání pořádné „úderky“, na Hidalgu najdete hned dvě takové a oboje velmi dobré. The Race Begins a Sandstorm vás při prvním poslechu sesadí z křesla a určitě se k ním ještě rádi vrátíte, přinejmenším u Sandstorm vás k tomu přinutí mrazivé trumpetové sólo na konce skladby. Vedle nich není nouze ani o pár klasických akčních tracků (The Trap, The Final Tree) nebo poctivě napsaného závěru v podobě skladby Let ´Er Buck, která je výtečnou tečkou za velkým dobrodružství.

Verdikt: Máte chuť na solidní dobrodružství? Hidalgo je úžasný nášleh – takže není co řešit :)

Hodnocení: 90%

Seznam skladeb:

01. Main Title (3:14)
02. Don't Waste Our Money (2:08)
03. Arriving In The Desert (2:54)
04. Morning Of The Race (2:53)
05. The Race Begins (1:08)
06. The Second Half (2:23)
07. Sandstorm (1:53)
08. Frank Pushes On (1:54)
09. Katib (2:18)
10. Montage (6:52)
11. The Trap (3:17)
12. The Last Push (3:08)
13. The Final Three (5:16)
14. Let 'Er Buck (4:53)

Celkový čas: 45:40

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.