Herecké hvězdy Johnny Depp a Angelina Jolie poprvé společně na filmovém plátně

- Téma autor: red

Herecké hvězdy Johnny Depp, Angelina Jolie, oscarový režisér Von Donnersmarck a krásné romantické prostředí Říma a Benátek, takový je zaručený recept na kasovní trhák, kterým by měl být film Cizinec, který právě vstupuje do kin v USA. Čeští diváci si na film musí počkat do konce ledna 2011.

"Někteří lidé říkají, že časy největší slávy Hollywoodu jsou pryč a že už nemáme herce jako Humphrey Bogart nebo Lauren Bacallová," řekl režisér snímku Florian Henckel von Donnersmarck. "Samozřejmě že je máme. Máme herce, jako je Depp, který je ještě větší frajer než Bogart, nebo herečky jako Angelina Jolie, která je ztělesněním Betty Davis a Marilyn Monroe v jedné osobě," dodal německý režisér.

Von Donnersmarck získal v roce 2007 za snímek Životy těch druhých Oscara za nejlepší cizojazyčný film. Cizinec je pro něj první velkou americkou produkcí. Jako hollywoodský debutant má ale herecké obsazení, o kterém se nesní ani daleko zkušenějším režisérům. Depp a Jolieová se na filmovém plátně sešli vůbec poprvé.

Johnny Depp, film Cizinec

Romantický thriller vypráví o nesmělém učiteli matematiky, kterému při dovolené v Itálii zkříží cestu neznámá kráska. Zároveň musí utíkat před agentem britské tajné služby v podání Paula Bettanyho. Ve filmu je i několik akčních scén včetně honičky po benátských střechách, kterou Depp absolvuje pouze v pyžamu.

Jolieová, která se v jiných filmech odvážně vrhá do akčních scén, přiznala, že jí bylo trochu líto, že ty nejlepší má ve scénáři její filmový partner. Odměnou jí prý ale byly nádherné večerní róby, ve kterých se mohla procházet před kamerou. "Připadala jsem si jako v jednom z těch klasických filmů," uvedla herečka.

Johnny Depp, Angelina Jolie, film Cizinec 

Kouzlo zlaté éry Hollywoodu dodává filmu také Timothy Dalton, známý jako představitel legendárního Jamese Bonda. Ten na plátně v roli šéfa tajné služby dává rady stále bezradnějšímu Bettanymu.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.