Herec Phoenix nebude hrát chráněnce bývalého šéfa FBI

15. 10. 2010 13:00 - Téma | Autor: red

Herec Phoenix nebude hrát chráněnce bývalého šéfa FBI zdroj: Archiv

Režisér Clint Eastwood učinil přítrž spekulacím, že herec Joaquin Phoenix by se mohl vrátit na stříbrné plátno v roli chráněnce a domnělého milence prvního šéfa amerického FBI Edgara Hoovera. Napsala to agentura Reuters.

Role Hoovera v životopisném snímku o kontroverzním řediteli FBI patří Leonardu DiCapriovi, pro nějž prý již tvůrci chystají smlouvy. O Phoenixovi, který se nedávno dal slyšet, že jeho záměr nechat herectví ve prospěch kariéry rappera byla jen hra, se prý v souvislosti s rolí Clyda Tolsona nediskutovalo. 
"Ne. Nevím, odkud to vzešlo...nestal se rapperem?" řekl Eastwood na otázku týkající se zvěstí, že Phoenix je možným kandidátem na tuto roli.

Mystifikace o Phoenixovi jakožto začínajícím rapperovi se objevila v souvislosti s hudebním dokumentem I'm Still Here (Ještě tu jsem) o jeho údajné "konverzi" od herectví k hudbě.

Hollywoodského režiséra v dohledné době čeká americká premiéra jeho nejnovějšího režisérského počinu, thrilleru Život po životě. Snímek o Hooverovi se prý bude z mnoha úhlů zabývat složitým životním příběhem prvního ředitele FBI, jehož homosexualita byla podle Eastwooda jedním z jeho nejmenších problémů.

Tajnůstkářský a autoritářský Hoover byl ředitelem FBI 48 let - v letech 1924 až 1972, kdy zemřel. Ostrou kritiku sklidilo vedení tajných svazků o řadě prominentních osobností jako John Lennon nebo Martin Luther King. Předmětem dohadů se stala také Hooverova sexuální orientace a to, zda byl náměstek ředitele FBI Tolson jeho milencem.

Drama o Hooverovi by do kin v ČR mělo vstoupit v listopadu 2011.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Režisérka Wonder Woman odmítla natáčet Ligu spravedlnosti

Režisérka Wonder Woman odmítla natáčet Ligu spravedlnosti

2. 6. 2020 | Novinky | Adam Homola

Patty Jenkins, režisérka Wonder Woman a nadcházející Wonder Woman 1984 prozradila, proč odmítla natáčet Ligu spravedlnosti.
Killers of the Flower Moon nakonec ulovil Apple

Killers of the Flower Moon nakonec ulovil Apple

1. 6. 2020 | Novinky | Adam Homola

Jeden z nejostřeji sledovaných hollywoodských projektů si právě našel nový domov. Novinku od Martina Scorseseho uvidíme sice i v kinech, ale doma bude na Apple.
Ježek Sonic dostane pokračování

Ježek Sonic dostane pokračování

1. 6. 2020 | Novinky | Adam Homola

Kdo by to byl řekl, že se zrovna z Ježka Sonica stane jeden z nejúspěšnějších videoherních filmů vůbec.
Ve filmu podle Borderlands si opravdu zahraje Cate Blanchett

Ve filmu podle Borderlands si opravdu zahraje Cate Blanchett

29. 5. 2020 | Novinky | Adam Homola

Tak a je to oficiální, Cate Blanchett si ve filmu podle počítačové hry Borderlands opravdu zahraje.