Herec Phoenix nebude hrát chráněnce bývalého šéfa FBI

15. 10. 2010 - 13:00 | Téma | red

Herec Phoenix nebude hrát chráněnce bývalého šéfa FBI zdroj: tisková zpráva

Režisér Clint Eastwood učinil přítrž spekulacím, že herec Joaquin Phoenix by se mohl vrátit na stříbrné plátno v roli chráněnce a domnělého milence prvního šéfa amerického FBI Edgara Hoovera. Napsala to agentura Reuters.

Role Hoovera v životopisném snímku o kontroverzním řediteli FBI patří Leonardu DiCapriovi, pro nějž prý již tvůrci chystají smlouvy. O Phoenixovi, který se nedávno dal slyšet, že jeho záměr nechat herectví ve prospěch kariéry rappera byla jen hra, se prý v souvislosti s rolí Clyda Tolsona nediskutovalo. 
"Ne. Nevím, odkud to vzešlo...nestal se rapperem?" řekl Eastwood na otázku týkající se zvěstí, že Phoenix je možným kandidátem na tuto roli.

Mystifikace o Phoenixovi jakožto začínajícím rapperovi se objevila v souvislosti s hudebním dokumentem I'm Still Here (Ještě tu jsem) o jeho údajné "konverzi" od herectví k hudbě.

Hollywoodského režiséra v dohledné době čeká americká premiéra jeho nejnovějšího režisérského počinu, thrilleru Život po životě. Snímek o Hooverovi se prý bude z mnoha úhlů zabývat složitým životním příběhem prvního ředitele FBI, jehož homosexualita byla podle Eastwooda jedním z jeho nejmenších problémů.

Tajnůstkářský a autoritářský Hoover byl ředitelem FBI 48 let - v letech 1924 až 1972, kdy zemřel. Ostrou kritiku sklidilo vedení tajných svazků o řadě prominentních osobností jako John Lennon nebo Martin Luther King. Předmětem dohadů se stala také Hooverova sexuální orientace a to, zda byl náměstek ředitele FBI Tolson jeho milencem.

Drama o Hooverovi by do kin v ČR mělo vstoupit v listopadu 2011.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.