Godzilla se vrátí na plátna kin

- Téma autor: red

Kultovní Godzilla se v roce 2012 vrátí na plátna kin. Oznámilo to filmové studio Legendary Pictures, které se ujme produkce filmu. Studio zatím neprozradilo, kdo bude snímek režírovat, uvedlo ale, že by nový film o zmutovaném ještěrovi měl vycházet převážně z japonského originálu z roku 1954.

"Naším cílem je vytvořit Godzillu takovou, jakou bychom ji sami jako fanoušci rádi viděli. Chceme zachovat ty prvky, které z tohoto monstra udělaly kult," uvedl ředitel filmového studia Thomas Tull. V původní verzi zmutovala příšera poté, co byla vystavena radioaktivnímu záření a začala terorizovat Japonsko. V pozdějších verzích se přidala na stranu lidí a začala zemi naopak bránit před dalšími monstry.

I když to zástupci studia veřejně nepřiznali, údajně se snaží udělat vše pro to, aby se nový film výtvarně ani atmosférou nepodobal americké verzi z roku 1998 režiséra Rolanda Emmericha. S rozpočtem 130 milionů dolarů film tehdy patřil k nejnákladnějším filmovým projektům.

Studio Legendary Pictures vzniklo teprve v roce 2005, na svém kontě má ale několik kriticky ceněných akčních snímků, včetně komiksových variací Batman začíná, Temný rytíř nebo 300: Bitva u Thermopyl. Do českých kin bude brzy uveden Souboj Titánů, který je remakem legendárního filmového eposu z roku 1981.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.