G-Force

30. 9. 2009 - 12:53 | Téma | red

G-Force zdroj: tisková zpráva

Americký animovaný film vypráví dobrodružný příběh o tajném programu americké výzvědné služby zaměřeném na výcvik zvířat pro armádní a špionážní účely

Americký animovaný film vypráví dobrodružný příběh o tajném programu americké výzvědné služby zaměřeném na výcvik zvířat pro armádní a špionážní účely. Jeho hrdiny jsou morčata vybavená nejmodernější špionážní technikou, která během filmu zjistí, že mají osud světa ve svých packách. Týmu G-Force velí Darwin, odpovědné a cílevědomé morče, rozhodnuté za každou cenu uspět. Dalšími členy jsou Blaster, expert na zbraně, který zbožňuje vše extrémní a Juarézová, mistryně bojových umění, kterou zbožňují všichni ostatní. Třem morčatům pomáhá špionážní moucha Mooch a krtek Speckles, odborník na kybernetiku a informatiku. Během své mise se tým G-Force setkává s řadou dalších zajímavých postav, například s pohodářem Hurleyem a těžce vyšinutým křečkem Buckym.

Každý člen G-Force má své oblíbené hračky a nástroje. Darwin používá brýle s nočním viděním, autogen a nepostradatelné PDA. Blaster má potápěčské vybavení (včetně báječného podvodního skútru) a horolezeckou výstroj. Navíc je naprosto neporazitelný v řízení aut na dálkové ovládání. Juarézová se, jakožto specialistka na bojová umění, obvykle spoléhá především na své dovednosti, ale velice dobře umí používat i potápěčskou výstroj, umí házet bolo a je zběhlá v paraglidingu. Krtek Speckles má pochopitelně svůj počítač. A moucha Mooch, špionážní a komunikační génius, je vybavený nanokamerou, která ostatním členům týmu vysílá dokonalé výzvědné snímky.

Role Leonarda Sabera byla nabídnuta herci Billu Nighymu. Kelli Garnerová představuje veterinářku Marcii Hollandsworthovou, Zach Galifianakis ve filmu hraje Dr. Bena Kendalla.

Laboratoř dr. Bena Kendalla (stvořitele G-FORCE) byla z velké části postavená z kovů, šrotu a recyklovaných elektrických součástek, včetně jednoho upraveného kokpitu z osobního tryskáče. Krtek Speckles žije v prostředí doslova nabitém repasovanými mobilními telefony a jejich součástkami. Prostory, v nichž tým G-Force žije a trénuje, byly do posledního simulátoru a poslední plážové stoličky vyrobeny speciálně pro film. V laboratoři je centrální stanice, která ovládá vybavení pro výcvik včetně běžeckých pásů, miniaturního automobilového simulátoru, aerodynamického tunelu a únikového systému, který připomíná starou potrubní poštu, ale jde o prostředek, s jehož pomocí mohou v případě nutnosti členové týmu G-Force rychle opustit laboratoř. Toto potrubí bylo součástí továrny na lokomotivy a filmaři ho pro svoje potřeby pouze modifikovali.

Pro záznam skutečného světa ze zvířecí perspektivy byly použity speciální kamery. „Cvrlikající kamera“ (pojmenovaná podle zvuku, který vydává) byla schopna natáčet své okolí v úhlu 360 stupňů, takže ho posléze mohli tvůrci filmu vytvořit v kompletní počítačové verzi, a „Mooch Vision“, 35mm kamera, vybavená ultraširokoúhlým objektivem typu „rybí oko“, která napodobovala způsob, jakým svět vidí moucha Mooch. Tvůrci filmu aplikovali technologii „průniku promítacím plátnem“, která 3D postavám nabízí možnost „vylétnout“ z filmu přímo mezi diváky.

G-Force je typickým rodinným filmem, který neřeší skutečné problémy tohoto světa, byť v něm jde pochopitelně o záchranu celého lidstva. Jeho úkolem je pobavit, což spolehlivě splní. Film je uváděn s českým dabingem. V kinech vybavených 3D systémem je jej možné vidět se speciálními brýlemi stereoskopicky.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.
Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

12. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Před pár dny jsme tu měli první ukázku na Avatar 2, která se hned zařadila k těm vůbec nesledovanějším upoutávkám v historii.