Fresh Film Fest 2006

25. 1. 2008 - 9:54 | Téma | red

Fresh Film Fest 2006 zdroj: tisková zpráva

V Karlových Varech začíná zlatý hřeb festivalové sezóny - Fresh Film Fest. Dnes začíná v Karlových Varech 3. ročník filmového festivalu Fresh Film Fest, který potrvá do neděle 3

Dnes začíná v Karlových Varech 3. ročník filmového festivalu Fresh Film Fest, který potrvá do neděle 3. září. Za dobu své krátké historie se Fresh Film Fest stačil vyprofilovat jako vskutku nejpokrokovější filmový přehlídka v zemi. Kvůli tomu, že nejen sleduje nejnovější trendy, ale především jim vychází stříc, působí FFF jako zlatý hřeb letní festivalové sezóny.

Dokažte mi vinu Soutěžní program sestává z hlavní soutěže (více zde), výběru ze zemí Visegrádu V4, a soutěže animovaných filmů a nových forem Theatre Optique (tipy na projekce zde). Nesoutěžní sekce Panorama nabídne kolekci z renomovaných světových festivalů. Program Becoming Masters mapuje tvorbu úspěšných účastníků minulých ročníků FFF. K vidění bude tvorba Cornelia Porumboia (držitel Zlaté kamery za nejlepší debut na letošním festivalu v Cannes), Nikolaje Chomerikiho (účastník letošní canneské sekce Un certain regard), Talye Lavieové a Milana Baloga. V sekci Face2Face se konfrontují díla současných studentů FAMU s jejich pedagogy. Další filmy z FAMU bude možné vidět ve Výběru Cinepuru. FFF nezapomíná ani na celovečerní filmy. V programu Fresh výběr uvidíte v předpremiéře L.A. 4. července Richarda Kellyho, nebo Zašijte mě do lochu Sidneyho Lumeta, který také celý festival zahajuje.

L.A. - 4. července Vzdělávací kapitola Lekce byla letos svěřena režisérovi Janu Němcovi, který vybral tři starší filmy (Měsíc nad řekou, Znamení kotvy, Únos), jimž se bude šířeji věnovat. U této příležitosti FFF promítne i některé Němcovy filmy. V nesoutěžním programu sekce Theatre Optique se potom odehraje paralelní „Lekce“. Kromě ozvěn festivalů animovaných filmů a prezentací studií zde svou tvorbu osobně představí německý experimentální režisér Wilhelm Hein. Projekt nese název „Experimental, subversive und underground film“ a Hein zde promítne tři pásma svých experimentálních filmů.

Wilhelm Hein, Birgit Hein: Raw Film Nedílnou součástí programu FFF jsou také workshopy, tematicky zaměřené dílny a setkání s autory. Velmi zajímavý je seminář Product placement, zaměřený na možnosti financování filmů prostřednictvím product placementu, což je způsob jak mnohdy vyřešit palčivou situaci stísněného rozpočtu. Tuto techniku dovedli k dokonalosti producenti Jamese Bonda - ve svých posledních filmech je agent 007 takřka chodící reklamou.

Dílna Možnosti financování českého filmu se věnuje možnostem podpory vývoje scénářů, probírat se bude i autorské právo v audiovizi. Bez zajímavosti není ani workshop Titulky ve filmu. Graficky podmanivé titulkové sekvence často udávají tón celého filmu (Vetřelec, Sedm), tvůrci jako Gus Van Sant naopak zase diváka uvádějí do děje přímo a titulky umisťují až na konec snímku.

VetSvoje pásmo bude mít i renomovaný spisovatel dětských knih, grafik, animátor a ilustrátor Petr Sís. V matiné nakladatelství Labyrint Fresh se diváci setkají se scénáristou Markem Epsteinem a Šimonem Šafránkem, na programu budou ukázky z jejich tvorby, a tak jako u ostatních programů také diskuse. Prezentovat se budou taktéž scénáristická Filmová nadace RWE & Barrandov Studio a program MEDIA. Slibná je beseda Rumunský kulatý stůl, která tuzemskému publiku zprostředuje vzmáhající se rumunskou kinematografii, které ještě před pár lety nedával nikdo šanci. Mimo to se budou moci diváci seznámit například s trikovými technologiemi Studia Mirage.

Atrakcí festivalu by se mohlo stát unikátní "dive-in" kino umístěné v bazénu hotelu Thermal. Samozřejmou součástí doprovodného programu jsou koncerty, k vidění budou kapely jako J.A.R., Xavier Baumaxa, Sunshine, či Khoiba.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.