Fresh Film Fest 2006

11. 9. 2006 - 13:16 | Téma | red

Fresh Film Fest 2006 zdroj: tisková zpráva

Karlovy Vary ožívají na přelomu srpna a září 2006 ( od 30. 8. do 3. 9.) třetím ročníkem mezinárodního festivalu studentských filmů Fresh Film Fest 2006

Karlovy Vary ožívají na přelomu srpna a září 2006 (od 30. 8. do 3. 9.) třetím ročníkem mezinárodního festivalu studentských filmů Fresh Film Fest 2006. Podle Martiny Rekové, mluvčí přehlídky, která účastníkům nabídne na 230 filmů, usednou v některé z porot i herec Tomáš Hanák a autor knih pro děti, ilustrátor, grafik a tvůrce animovaných filmů Petr Sís.

Do soutěže bylo letos přihlášeno 547 filmů. Českých filmů přišlo 63, ze zahraničí bylo nepočetněji zastoupeno Německo. Výsledkem výběru je 53 filmů z 33 škol a dvou desítek zemí, které se utkají ve třech soutěžních sekcích. Půjde o hlavní soutěž dokumentárních a hraných filmů, soutěž animovaných filmů a nových forem Theatre Optique a soutěžní kolekce zemí Visegrádu. Dalších osmdesát filmů bude možno vidět v mimosoutěžním oficiálním výběru Panorama.

V soutěžní sekci se objeví také školní snímky z Francie, Velké Británie, Německa, Španělska, Mexika a Finska. "Nejexotičtějšími zeměmi v soutěži jsou Singapur a Hongkong," uvedla Reková a dodala, že Česko zastupují v hlavní soutěži hraný snímek režisérky Lenky Wimmerové Puritptýz a dokumentární film Jana Foukala Na druhé koleji - oba z produkce pražské Filmové a televizní fakulty (FAMU).

V předprodeji sítě Ticketpro a e-ticket.cz stojí akreditace 190 korun. Na místě bude možno pořídit akreditaci na celou dobu po 390 korunách, jednodenní lístek přijde na 150 korun.

Přečtěte si celý článek.

Festivalové tipy na zajímavé filmy.

Více o festivalu: http://www.freshfilmfest.net/

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.