FINÁLE 2007 - přehled cen

- Téma autor: red

STATUTÁRNÍ CENY Zlatý ledňáček pro nejlepší celovečerní film (uděluje mezinárodní porota soutěže celovečerních filmů): PUSINKY (r


STATUTÁRNÍ CENY

Zlatý ledňáček pro nejlepší celovečerní film (uděluje mezinárodní porota soutěže celovečerních filmů): PUSINKY (r. Karin Babinská)

Zlatý ledňáček pro nejlepší dokumentární film (uděluje mezinárodní porota soutěže dokumentárních filmů): MARCELA (r. Helena Třeštíková)

NESTATUTÁRNÍ CENY

Cena za významnou podporu české kinematografie v zahraničí (cenu uděluje festival Finále): ROBERTU RICHTEROVI, členu výběrové komise MFF v San Sebastianu

Divácká cena pro nejlepší film (cena je udělena na základě hlasování návštěvníků festivalu): PRAVIDLA LŽI (r. Robert Sedláček)

Cena MF Dnes pro nejlepší herecký výkon (cena je udělena na základě hlasování čtenářů MF Dnes): EVA HOLUBOVÁ za roli ve filmu Účastníci zájezdu

Ocenění za mimořádný filmový počin (uděluje mezinárodní porota soutěže celovečerních filmů): …A BUDE HŮŘ! (r. Petr Nikolaev)

Cena AČFK (uděluje Asociace českých filmových klubů na základě hlasování filmových klubů): PRAVIDLA LŽI (r. Robert Sedláček)

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.