Filmostrada

22. 3. 2004 - 20:48 | Téma | red

Filmostrada zdroj: tisková zpráva

Přehlídka artových filmů od SPI. Distribuční společnost SPI International Czech Republic představuje jedinečnou přehlídku filmů ze současné světové kinematografie Filmostrada

Distribuční společnost SPI International Czech Republic představuje jedinečnou přehlídku filmů ze současné světové kinematografie Filmostrada. Tento projekt je věnován filmové tvorbě posledních let, která se těší pozornosti odborné veřejnosti i náročného diváka.

DogvillePadlé ženyBodysongRuská archaSyn nevěstyDům bláznů

Každý z filmů zdobí nominace či ocenění z prestižních filmových přehlídek a festivalů v Evropě i Americe. Ve Filmostradě mají své místo filmy, které divákům nabídnou nevšední umělecký zážitek a příležitost seznámit se s aktuálními trendy v současné filmové tvorbě. Cílem Filmostrady je stát se synonymem kvalitní kinematografie. Rok co rok bude přinášet nové snímky, které by každý samostatně složitě hledaly cestu ke svým divákům, jako ucelená přehlídka však mají šanci oslovit širší publikum.

V rámci prvního ročníku Filmostrady společnost SPI International představuje působivou kolekci exkluzivních filmů z různých koutů světa (Dánska, Ruska, Velké Británie, Irska a Argentiny), pod kterými jsou podepsáni autoři, z nichž někteří patří na špičku současné světové kinematografie.

Každá země nám tu prostřednictvím filmového vyprávění poodhaluje část ze své osobité kultury. U všech šesti filmů lze najít společná témata: jsou to z velké části příběhy osamělých lidí, kteří se ocitnou v nezastavitelném soukolí času. Jedni řeší své každodenní problémy se stejnou vervou jako druzí zdolávají nelehké překážky, které si na ně osud připravil. Fandíme jim v jejich boji o přežití a oslavujeme jejich vítězství v láskyplných zápasech o návrat k harmonii.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.