Festival krátkých filmů

15. 12. 2005 - 14:16 | Téma | red

Festival krátkých filmů Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Předáním cen skončila přehlídka krátkých filmů Festival krátkých filmů Praha představil originální videoklipy Program Festivalu krátkých filmů Praha, jehož první ročník byl zahájen v Praze 8

Předáním cen skončila přehlídka krátkých filmů

Festival krátkých filmů Praha představil originální videoklipy

Program Festivalu krátkých filmů Praha, jehož první ročník byl zahájen v Praze 8. prosince 2005, se unikátně rozšiřuje o doplňkovou sekci Videoklipy Michela Gondryho.

Francouzský režisér Michel Gondry zaujal již filmem Slez ze stromu (Human Nature), ale proslavil se snímkem Věčný svit neposkvrněné mysli (Eternal Sunshine of the Spotless Mind). Před tím se ale po léta věnoval tvorbě videoklipů. Od amatérských počátků, kdy zároveň bubnoval ve skupině Oui Oui, se propracoval v „nejžádanějšího klipového režiséra na zeměkouli“ (New York Times). Pracoval s předními interprety od Rolling Stones přes Björk, rockové duo The White Stripes, k The Chemical Brothers, nebo Kylie Minogue. Patří k nejpodnětnějším tvůrcům dnešní popkultury, přitom je tak originální, že jeho impulsy mohou jen těžko přebírat a rozmělňovat jiní tvůrci. V roce 2004 založil Gondry, spolu s režisérem Spikem Jonzem a výtvarníkem Chrisem Cunninghamem, vydavatelství Directors Label, kde vycházejí autorské soubory videoklipů předních tvůrců. Britský hudební časopis Mojo označil Gondryho soubor za nejlepší klipové DVD všech dob.

Přehlídku videoklipů Michela Gondryho uvedl Festival krátkých filmů Praha v kině SVĚTOZOR.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

26. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Studio Universal chystá nové drama, respektive spíše částečně hororový thriller se spolehlivým Idisem Elbou v hlavní roli.
Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

25. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Takhle Prahu už dlouho nikdo nezničil, a i když je ve filmu spousta skutečných věcí, destrukce vypadá snad až příliš digitálně.
Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.