Fantastická čtyřka (Fantastic Four) - preview

1. 9. 2005 - 13:16 | Téma | red

Fantastická čtyřka (Fantastic Four) - preview zdroj: tisková zpráva

Čtyři astronauti se po ozáření změní v superhrdiny a navíc tvoří rodinu. Jessica Alba, Ioan Gruffudd, Michael Chiklis a Chris Evans v adaptaci slavného marvelovského komiksu se scénářem Marka Frosta (TWIN PEAKS) a v režii Tima Storyho. +Fotogalerie. Po Spider-Manovi, Hulkovi, X-men a letech odkladů se ze stránek Marvelových časopisů na plátna kin nyní dostává i „první superhrdinská rodina na světě“

Po Spider-Manovi, Hulkovi, X-men a letech odkladů se ze stránek Marvelových časopisů na plátna kin nyní dostává i „první superhrdinská rodina na světě“. Velkorozpočtovou adaptaci má na triku studio Fox. Fantastická čtyřka (Fantastic Four) se objeví 1.7.2005, v ČR pak o 14 dní později.


Fantastická čtyřka Posádka kosmického letu se dostane do problému a zhoubné záření změní od základu život jejích čtyř členů. Vynálezce a šéf party Reed Richards získá schopnost plastelínového mužíka a skromně se pojmenuje Mr. Fantastic. Reedova přítelkyně Sue Storm dokáže být neviditelná – elá hop a je tu: Invisible Woman. Její mladší bratr Johnny Storm ovládne oheň. Je schopný metat ohnivé koule, nebo se stát živou pochodní: Human Torch. Reedův kamarád a pilot Ben Grimm se změní v zavalitého lamželeza a říká si prostě The Thing. Čtyřlístek hrdinů se otevřeně zapojí do boje za světový mír a brzy pozná i sobě hodného nepřítele, chlapíka s ocelovou maskou: Dra Dooma, jinak Reedova bývalého spolužáka, evropana Victora Von Dooma.

Fantastická čtyřka Komiks F4 se poprvé objevil v roce 1961 a od té doby si získal nesmírnou popularitu. Po třech televizních seriálech se první filmová adaptace chystala na rok 1994. Ani herci, ani režisér však nevěděli, že natáčejí něco, co nikdy nemá jít do kin. Studio však potřebovalo začít s produkcí, aby neztratilo licenční práva. Film se nakonec začal šířit mezi fanoušky na VHS a stal se žádaným fanouškovským artiklem.

Nová verze se připravuje minimálně 4 roky. Reeda Richardse nakonec hraje hezoun Ioan Gruffudd, jinak Lancelot z Krále Artuše. Bena ztvárnil řezník Michael Chiklis, Johnnyho Storma potom Chris Evans, který bude v ČR k viděni od listopadu v thrilleru Cellular. Victora Von Dooma podá Julian McMahon.
Fantastická čtyřka A nakonec to nejlepší, Jessica Alba jako Susan Storm. Kromě Gruffudda je právě Alba z celého ansámblu nejznámější. Má sice na svém kontě několik hodně špatných filmů, ale prosadila se v televizním seriálu Dark Angel Jamese Camerona a brzy bude k vidění i v Rodriguezově netrpělivě očekávaném Sin City. A taky má pěknou tvář.

Ve štábu F4 je minimálně jeden zajímavý člověk: scénárista Mark Frost, spolu s Davidem Lynchem autor seriálu Twin Peaks.
Kameramanem je Oliver Wood. Na Bourneově mýtu (The Bourne Supremacy) odvedl velmi slušnou práci, podílel se ale i na takových peckách, jako Scooby Doo 2, nebo Policajti na baterky (National Security).
F4 režíruje člověk s komiksovým jménem: Tim Story. Ten je autorem komedií Taxi (2004) a Barbershop.
F4 tedy zatím sice míří na prémiový červencový víkend, není to ale ani snímek s převratnou zápletkou, ani s ohromujícími herci, nebo štábem. Připomeňme, že na konci června 2005 budou mít premiéru takové filmy jako Spielbergova Válka světů (War of the Worlds) s Tomem Crusiem, nebo Nolanův Batman Begins s Christianem Balem, Michaelem Cainem a Garym Oldmanem. Oba jsou to nesporně přitažlivější tituly, F4 má na druhou stranu širokou základnu fanoušků.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.