Eskapády 2007

25. 1. 2008 - 9:50 | Téma | red

Eskapády 2007 zdroj: tisková zpráva

Ve dnech 28. 9. – 7. 10. 2007 proběhne v Praze v kině ATLAS přehlídka starších českých filmů. Ve dnech 28. 9. – 7. 10. 2007 proběhne v Praze v kině ATLAS čtvrtý ročník filmové přehlídky ESKAPÁDY

Ve dnech 28. 9. – 7. 10. 2007 proběhne v Praze v kině ATLAS čtvrtý ročník filmové přehlídky ESKAPÁDY. Představí se na tu zajímavé i hodnotné české snímky od třicátých let do současnosti. Filmy jsou uváděny s anglickými titulky, takže i zahraniční studenti, návštěvníci a zde žijící cizinci mají možnost tyto filmy spatřit v kině. Program je rozdělen do několika menších cyklů.

Novinkou je zařazení předpremiéry nového českého filmu Movie od Iva Trajkova (slavnostní zahájení přehlídky). Pavel Juráček bude představen jako režisér (filmem Každý mladý muž) i jako scenárista (Ikarie XB1, Bláznova kronika, Sedmikrásky). V miniprofilech jsou zařazeny filmy režiséra Františka Vláčila (Údolí včel, Adelheid) a Věry Chytilové (Sedmikrásky, Ovoce stromů rajských jíme). V cyklu Druhá světová válka ve filmu šedesátých let mohou diváci vidět Transport z ráje od režiséra Z. Brynycha, Kočár do Vídně a Ať žije republika od K. Kachyni.

Z tvorby třicátých let spojené s avantgardou organizátoři přehlídky vybrali méně známý Gustava Machatého film Ze soboty na neděli, na kterém se podíleli také Vítězslav Nezval a Jaroslav Ježek. Uvedena bude i klasická veselohra Voskovce, Wericha a Friče Svět patří nám. Režiserské osobnosti Jiřího Krejčíka a Vojtěcha Jasného představí filmy Svědomí a Všichni dobří rodáci. Z osmdesátých let uvede režisér Juraj Herz svůj dosud pouze na videu uvedený film Straka v hrsti (hudbu složil Michal Kocáb). Miloš Zábranský uvede své psychologické drama Dům pro dva.

Program vrcholí v sobotu 6. 10. akcí nazvanou Tři pohledy na normalizaci: od 15.00 h tendenční Steklého film z roku 1974 Za volantem nepřítel o snaze pražských taxikářů během Pražského jara 1968, odvolat svého dělnického ředitele.V 18.00 to bude film podle románu Michala Viewegha Báječná léta pod psa od režiséra Petra Nikolaeva. Od stejného režiséra pak ve 20.00 h adaptace undrgroundového románu Jana Pelce …a bude hůř.

Vybraná představení dopní přednášky a hosté (režiséři, herci a pod). Projekt je realizován Kulturním Centrem MEANDR z Prahy 7 za podpory Hl. města Prahy a Česko-německého fondu budoucnosti.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.
Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

7. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Boxerské drama Creed bylo výborné a Stallonovi přihrálo nominaci na Oscara. Jenže teď se svou nejslavnější rolí asi definitivně končí.