Elizabethtown - preview

23. 2. 2009 - 12:35 | Téma | red

Elizabethtown - preview zdroj: tisková zpráva

Orlando Bloom a Kirsten Dunstová vytvořili hlavní role v nové romantické tragikomedii Camerona Crowea Elizabethtown

Orlando Bloom a Kirsten Dunstová vytvořili hlavní role v nové romantické tragikomedii Camerona Crowea Elizabethtown. Její světová premiéra je naplánována na podzim a i v ČR by se měla objevit ještě do konce tohoto roku.

Elizabethtown K Elizabethtown v současné chvíli existují dva klipy: standardní upoutávka pro kina a téměř osmiminutový internetový speciál. Z upoutávky dostal můj jazyk obvyklou růžovou infekci zamilované srandy. Internetový speciál – napůl videoklip, napůl montáž pro fanoušky – je díky absenci zvednutých palců, poplácávání po ramenech a melounových úsměvů zajímavější podívaná. Došel jsem k tomu, že:
a) Orlando Bloom v Elizabethtown zřejmě poprvé na plátně vypadá jako normální chlapík. Žádný Brunclík, Jánošík, nebo Rocky.
b) Kirsten Dunstová je vlastně docela pěkná holka.

Elizabethtown Na Drewa Baylora (Orlando Bloom) přišla smůla v sedmadvaceti. Drew se zabýval designem a vývojem nového typu tenisek. Firma je ale nakonec nebude vyrábět a obchodní ztráta, jejíž následky ponese Drew, činí téměř miliardu dolarů. Drewa na minutu vyhodí z práce a stejně rychle se na něj vykašle i jeho holka Ellen (Jessica Bielová). Drew se z toho všeho hodlá zabít. Než se mu to ale povede, zazvoní telefon: během návštěvy známých v rodném Elizabethtownu v Kentucky zemřel Drewovi otec. Ze zbylé rodiny je Drew jediný, kdo se může o otcovy ostatky postarat (matka, kterou hraje Susan Sarandonová, lidi v Elizabethtownu nesnáší, sestra (Judy Greerová) má dítě.


Během letu poloprázdným Boeingem 747 se v přítmí kajuty začne s Drewem bavit stewardka Claire (Kirsten Dunst). Proběhne jiskra nebo dvě a už jsme v Kentucky. Drew si mezi lidmi z otcova okolí připadá jak v blázinci, navíc musí otce vymanévrovat ze souboje o jeho ostatky – matka je chce zpopelnit, přátelé uložit v zemi. Uprostřed zmatků se ozve Claire a její přítomnost rozžehne nad horizontem Drewova světa slunce… i měsíc.

Elizabethtown Orlando Bloom (Království nebeské, Pán prstenů) byl Croweova první volba, stejně jako Kirsten Dunstová (Spider-Man 2, Wimbledon). Bloom měl ale nabitý diář, a tak režisér sáhnul po Ashtonu Kutcherovi. Ten se ale s Dunstovou herecky nepotkal, a tak se Crowe rozhodl výrobu pár měsíců pozdržet, aby dostal Blooma zpátky. Ani obsazení Dunstové ale nebylo bez komplikací: herečka sice o roli moc stála, ale natáčení jí kolidovalo s realizací Vesnice. Crowe proto začal uvažovat o Natalii Portmanové. Dunst nakonec ale Vesnici kvůli Elizabethtown pustila, takže se mohlo začít čekat na Blooma. Hvězdné obsazení ústředního páru doplňuje dvojka Team America Susan Sarandonová (Půlnoční míle) + Alec Baldwin (Letec) i zmiňované Jessica Bielová (Blade: Trinity) a Judy Greer (Prokletí).

Cameron Crowe, jehož snímky jsou ceněné především kvůli kvalitním scénářům, zaznamenal dosud největší úspěch s rock-n-rollovou šťavnatou komedií Na pokraji slávy (Almost Famous), za jejíž scénář také získal Oscara. Elizabethtown má však svým námětem blíže k režisérově debutu Say Anything..., či pozdějšímu Jerry Maguire. Na tomto filmu se také Crowe poprvé sešel s Tomem Cruisem, který Elizabethtown spoluprodukuje. Kameramanem Elizabethtown je dvojnásobný oscarový laureát John Toll, jenž snímal oba poslední Croweovy filmy, Na pokraji slávy i Vanilkové nebe, původní hudbu skládá Croweova manželka Nancy Wilsonová.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.
Padla poslední klapka disneyovského Predátora

Padla poslední klapka disneyovského Predátora

15. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ani jsme se nenadáli a další Predátor je hotový, respektive míří z placu do postprodukce.
Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

14. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

James Bond na to nebude v novém filmu sám, to už víme nějakou dobu. A teď se můžete na nové agentky podívat hezky zblízka.
Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

13. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Sedmá Mission Impossible je hotová, ale osmička Cruise ještě pořád čeká.