Elizabethtown - preview

23. 2. 2009 - 12:35 | Téma | red

Elizabethtown - preview zdroj: tisková zpráva

Orlando Bloom a Kirsten Dunstová vytvořili hlavní role v nové romantické tragikomedii Camerona Crowea Elizabethtown

Orlando Bloom a Kirsten Dunstová vytvořili hlavní role v nové romantické tragikomedii Camerona Crowea Elizabethtown. Její světová premiéra je naplánována na podzim a i v ČR by se měla objevit ještě do konce tohoto roku.

Elizabethtown K Elizabethtown v současné chvíli existují dva klipy: standardní upoutávka pro kina a téměř osmiminutový internetový speciál. Z upoutávky dostal můj jazyk obvyklou růžovou infekci zamilované srandy. Internetový speciál – napůl videoklip, napůl montáž pro fanoušky – je díky absenci zvednutých palců, poplácávání po ramenech a melounových úsměvů zajímavější podívaná. Došel jsem k tomu, že:
a) Orlando Bloom v Elizabethtown zřejmě poprvé na plátně vypadá jako normální chlapík. Žádný Brunclík, Jánošík, nebo Rocky.
b) Kirsten Dunstová je vlastně docela pěkná holka.

Elizabethtown Na Drewa Baylora (Orlando Bloom) přišla smůla v sedmadvaceti. Drew se zabýval designem a vývojem nového typu tenisek. Firma je ale nakonec nebude vyrábět a obchodní ztráta, jejíž následky ponese Drew, činí téměř miliardu dolarů. Drewa na minutu vyhodí z práce a stejně rychle se na něj vykašle i jeho holka Ellen (Jessica Bielová). Drew se z toho všeho hodlá zabít. Než se mu to ale povede, zazvoní telefon: během návštěvy známých v rodném Elizabethtownu v Kentucky zemřel Drewovi otec. Ze zbylé rodiny je Drew jediný, kdo se může o otcovy ostatky postarat (matka, kterou hraje Susan Sarandonová, lidi v Elizabethtownu nesnáší, sestra (Judy Greerová) má dítě.


Během letu poloprázdným Boeingem 747 se v přítmí kajuty začne s Drewem bavit stewardka Claire (Kirsten Dunst). Proběhne jiskra nebo dvě a už jsme v Kentucky. Drew si mezi lidmi z otcova okolí připadá jak v blázinci, navíc musí otce vymanévrovat ze souboje o jeho ostatky – matka je chce zpopelnit, přátelé uložit v zemi. Uprostřed zmatků se ozve Claire a její přítomnost rozžehne nad horizontem Drewova světa slunce… i měsíc.

Elizabethtown Orlando Bloom (Království nebeské, Pán prstenů) byl Croweova první volba, stejně jako Kirsten Dunstová (Spider-Man 2, Wimbledon). Bloom měl ale nabitý diář, a tak režisér sáhnul po Ashtonu Kutcherovi. Ten se ale s Dunstovou herecky nepotkal, a tak se Crowe rozhodl výrobu pár měsíců pozdržet, aby dostal Blooma zpátky. Ani obsazení Dunstové ale nebylo bez komplikací: herečka sice o roli moc stála, ale natáčení jí kolidovalo s realizací Vesnice. Crowe proto začal uvažovat o Natalii Portmanové. Dunst nakonec ale Vesnici kvůli Elizabethtown pustila, takže se mohlo začít čekat na Blooma. Hvězdné obsazení ústředního páru doplňuje dvojka Team America Susan Sarandonová (Půlnoční míle) + Alec Baldwin (Letec) i zmiňované Jessica Bielová (Blade: Trinity) a Judy Greer (Prokletí).

Cameron Crowe, jehož snímky jsou ceněné především kvůli kvalitním scénářům, zaznamenal dosud největší úspěch s rock-n-rollovou šťavnatou komedií Na pokraji slávy (Almost Famous), za jejíž scénář také získal Oscara. Elizabethtown má však svým námětem blíže k režisérově debutu Say Anything..., či pozdějšímu Jerry Maguire. Na tomto filmu se také Crowe poprvé sešel s Tomem Cruisem, který Elizabethtown spoluprodukuje. Kameramanem Elizabethtown je dvojnásobný oscarový laureát John Toll, jenž snímal oba poslední Croweovy filmy, Na pokraji slávy i Vanilkové nebe, původní hudbu skládá Croweova manželka Nancy Wilsonová.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.