Dům u jezera - preview

11. 7. 2008 - 13:19 | Téma | red

Dům u jezera - preview zdroj: tisková zpráva

Mysteriózní romance argentinského režiséra Alejandra Agrestiho Dům u jezera (The Lake House) na plátno po dvanácti letech od de Bontova akčního thrilleru Nebezpečná rychlost (Speed) svádí dohromady Sandru Bullockovou a Keanu Reevese

Mysteriózní romance argentinského režiséra Alejandra Agrestiho Dům u jezera (The Lake House) na plátno po dvanácti letech od de Bontova akčního thrilleru Nebezpečná rychlost (Speed) svádí dohromady Sandru Bullockovou a Keanu Reevese.

Vedle obsazení a renomovaného režiséra náladových dramat je Dům u jezera zajímavý i tím, že jde o poměrně ojedinělý hollywoodský remake asijského originálu. Z tamní produkce si Hollywood k převyprávění obvykle vybírá akční nebo horrorové snímky, nikoli dramatickou romantiku.

SYNOPSE:
Pracovitá osamělá doktorka Kate Forster (Sandra Bullocková) se právě stěhuje z luxusní rezidence postavené na pilotech nad hladinou průzračného jezera zpátky do blízkého Chicaga. V poštovní schránce nechá vzkaz pro nového nájemníka. Tím bude samotářský architekt Alex Wyler (Keanu Reeves), syn muže (Christopher Plummer), jenž onen dům navrhl. Alex najde Kateinu zprávu a zarazí ho, že se v ní pisatelka zmiňuje o věcech, které příliš nepasují s tím, co okolo sebe Alex vidí. Ze zvědavosti odepíše a svůj vzkaz uloží zase do schránky. Přes ní potom vzniká mezi Alexem a Kate přátelství ozvláštněné bizarním faktem: zatímco Kate žije v roce 2006, Alex je na stejných místech o dva roky dříve.

INSPIRACE:
Dům u jezera je remakem korejského snímku Il Mare (Siworae) Hyun-seunga Leeho z roku 2000. Il Mare slulo silnou atmosférou a pomalým dějem, jehož logiku musel divák jednoduše přijmout a neptat se na to, jak je to všechno možné.

UPOUTÁVKA:
Svou medově klidnou náladou a mlžnými záběry slibuje trailer plnou náruč romantiky. Světlou stránkou nevzrušivé podívané je střih zvuku a práce s monology obou hrdinů, které se střídají a doplňují nepozorovaně jako horké a studené proudy v jezeře.

OBSAZENÍ:
Doktorku Forsterovou hraje Sandra Bullock, jejímž prvním velkým filmem byla právě výše zmiňovaná Nebezpečná rychlost. Dalším úspěchem Bullockové byla komedie Slečna Drsňák (Miss Congeniality) z roku 2000. V poslední době se objevila ve filmech s trošku vyššími ambicemi - Crash Paula Haggise, anebo Loverboy herce Kevina Bacona. Nejnověji dokončila natáčení životopisného dramatu Infamous Douglase McGratha o Trumanovi Capotem a jeho známém přátelství se dvěma odsouzenými vrahy při psaní románu Chladnokrevně. Bullockovou na plátně doplňuje Keanu Reeves, proslulý nejen svou plachostí na tiskových konferencích, ale i tím, jak odlišné role si vybírá: od třeskutých Skvělých dobrodružství Billa a Teda (Bill & Ted's Excellent Adventures) a komiksového odvaru Constantine k silnému Mé soukromé Idaho (My Own Private Idaho), či nesporně ikonickému Matrixu. Loni občerstvil Reeves nezávislého Thumbsuckera, letos se ještě objeví v titulce Linklaterova rotoskopického sci-fi Temný obraz (A Scanner Darkly). Alexova otce Simona Wylera dává starý harcovník Christopher Plummer, ceněný jevištní i filmový herec, který nebyl za svou práci nikdy nominovaný na Oscara. V posledním roce dostal menší role v Syrianě, Novém světě, anebo Spojencovi (Inside Man).

Atrakcí Domu u jezera je i samotný dům na jezeře. Filmaři dlouho hledali vhodný původní objekt, ale nakonec se rozhodli postavit si dům sami. Stavbě dominují obrovská okna a tenounké sloupky, až se zdá že dům vypadá jako retro skleněná krabice.

TVŮRCI:
Původní korejský scénář Eun-Jeong Kima a Ji-na Yea pro hollywoodský remake připravoval David Auburn, autor divadelní hry i scénáře k filmu Důkaz. Alejandro Agresti patří k renomovaným osobnostem současné silné argentinské kinematografie - připomeňme alespoň drama Valentín o devítiletém klukovi, který se rozhodne řešit rodinné problémy. Dům u jezera je Agrestiho prvním anglicky mluveným snímkem. Kameramanem je Alar Kivilo (Hartova válka, výprava i návrh domu na jezeře je prací architekta Nathana Crowleyho.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.
Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

7. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Boxerské drama Creed bylo výborné a Stallonovi přihrálo nominaci na Oscara. Jenže teď se svou nejslavnější rolí asi definitivně končí.